אבץ, או זינק אוקסיד, שמעתם ורוצים לדעת מה זה?

 מהו החומר הזה ומדוע הוא מומלץ?
אבץ (זינק אוקסיד) הוא מינרל חשוב המאפשר פעילותם של תהליכים ביולוגים חשובים בגוף. הוא מהווה מרכיב חשוב בגוף האדם והוא הכרחי לקיום החיים, ע"י כך שהוא מעורב במאות תהליכים ותגובות ביוכימיות בגוף. אבץ (זינק אוקסיד) מצוי באינסולין- ההורמון האחראי לפיקוח רמות הסוכר בגוף. מצוי בחלבונים מסוימים ובאנזימים שונים. אבץ מעורב כמעט בכל הבט של הפעילות החיסונית בגוף וביצור תאי דם לבנים ותפקודם. השפעתו של האבץ על תהליכים ביולוגים של החלבונים היא זו שמעודדת חידוש רקמת עור ואיחוי וריפוי פצעים בעור.
ואיך הוא עוזר לעור?
מהאיכויות של האבץ (זינק אוקסיד): אנטיבקטריאלי, מחטא, עוצר דימום, מעודד ריפוי פצעים, מונע הזעה, מסנן קרינת שמש ומקל על בעיות עור .
כבר נתקלתם בטח, רוצים לדעת מתי?
אבץ (זינק אוקסיד) משמש כחומר נפוץ מאוד בתכשירים כמו "קלמין" – נוזל לבן המצוי בשימוש לפצעים של אבעבועות רוח, תכשירים לתפרחת חיתולים,טיפול בפצעים,תכשירי הגנה מהשמש ועוד.
איך תכשיר כזה יעזור לעור המגורה באטופיק?
למתמודדים עם בעיות עור כמו אטופיק דרמטיטיס, תכשיר לחות המכיל אבץ הוא בעל ערך כפול: הוא גם מעשיר את העור בלחות ומטפל במניעת התייבשות ויצור שכבת הגנה על העור והוא גם מאפשר חיטוי של העור, הקלה בגירוי,ריפוי פצעים ואפשרות לעצירת התפרצות התקף בתחילתו.
מתי וכמה? מומלץ להשתמש? 
תכשיר המכיל אבץ (זינק אוקסיד) מומלץ לשימוש באופן שוטף אחת ליומיים/שלושה בתקופות של  שימור ומניעה. הוא אינו מהווה תחליף לסטרואידים/אנטיביוטיקה במקרה של התפרצות). לעיתים, כאשר אנחנו רואים התחלה של גירוי, ממש בתחילתו, ניתן להשתמש בתכשיר על מנת לעצור את הההתלרחות. בזמנים בהם העור מגורה, מומלץ להשתמש בתכשיר כזה כקרם לחות עיקרי. 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם