אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים

מידע בסיסי על אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים

אטופיק קומ הוא מרכז מקצועי למחלות עור כרוניות ואלרגיות, לרבות אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים וילדים. אנו מתמחים במתן טיפול בגורמים החיצוניים המגרים שמקורם בסביבה, על מנת להעצים ולהשלים את הטיפול הרפואי. בשורות הבאות נביא מידע בסיסי אודות אטופיק דרמטיטיס מבוגרים, קבוצות הסיכון והגורמים האפשריים.

אז מה זה אטופיק דרמטיטיס

אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור כרונית דלקתית, המערבת תגובה חזה של העור לגירויים שונים, וזאת על רקע היבטים גנטיים, חיסוניים וכאמור גורמים סביבתיים מהחוץ. מחלה זו ידועה גם בשמות אחרים כמו אסטמה של העור, דלקת עור אטופית ואקזמה של העור. למעשה, שמה מגיע מיוונית כאשר דרמטיטיס היא המילה לעור ואילו אטופיה משמעה תגובה חריגה. המשמעות היא שאטופיק דרמטיטיס מערבת תגובה בלתי מבוקרת וחריגה של העור, והיא אכן מתבטאת בתסמינים מטרידים כמו גירודים, יובש, פריחות, דלקות, עור אדמומי ולפעמים גם זיהומים בעור.

אטופיק דרמטיטיס – גם במבוגרים

במרבית המקרים כאשר מדברים על המחלה לא מתכוונים אל אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים, כי אם אצל ילדים. אכן, מדובר במחלה נפוצה למדי בגילאים הצעירים, כאשר עד 1 מכל 5 ילדים באוכלוסייה עשוי לסבול ממנה. יחד עם זאת, קיימת בהחלט אטופיק דרמטיטיס מבוגרים כאשר על פני הנתונים כ- 1 מכל 10 אנשים בוגרים באוכלוסייה סובל ממנה, ובתוך כך ישנן תקופות משתנות של החרפה והפוגה, אך גם בתקופות ההפוגה יש לרוב גירודים ועור יבש.

מדוע המחלה מתפרצת?

למרות שמדובר כאמור במחלה שכיחה, נכון להיום אין בידי הרופאים והחוקרים הסבר אחד עבור הגורמים לה. מה שידוע הוא שמדובר במחלה על רקע חיסוני – אימונולוגי, כאשר ישנו רקע אלרגי במרבית המקרים, ומתקיים שילוב של מספר היבטים פתוגניים הפועלים אחד על השני. בחזית מצוי ליקוי מסוים בתפקודה ושלמותה של השכבה החיצונית של העור, ולכן העור אינו מצליח לתפקד בתור מגן וחוסם, יש אובדן מים ומצליחים לחדור מזהמים וגורמי אלרגיה.

באופן כללי ניתן להצביע על שתי קבוצות סיכון. האחת היא גנטית, כלומר של אנשים שמישהו ממשפחתם סובל כבר ממחלה זו או מקדחת השחת או מאסתמה. השנייה היא של אנשים שנולדו עם פגם כלשהו בתפקודה של שכבת העור החיצונית, ומכאן ניתן גם להבין שמדובר במחלה שנולדים איתה, אם כי לא ניתן לזהותה עד להתפרצות הראשונה.

למידע נוסף אודות אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים, לקביעת פגישת אבחון ולהתאמה של תוכנית טיפול אישית, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם