איך להתארגן לפני יציאה לחופשה?

חופשה היא דבר מהנה, והיציאה אליה כרוכה במגע עם משתנים חיצוניים וסביבתיים מגוונים שכולם פוטנציאל להיות גורמים מגרים.
למה הכוונה, גורמים מגרים?
שמש שגורמת לחום והזעה,קור קיצוני, ,יובש באויר, שינויים הקשורים לסביבה הטבעית כמו מצעים ו/או שטיחים בחדר, מגבות שכובסו בחומר לא מוכר, לעתים מזון שונה,התרגשות, סדר יום שונה , שינה בקמפינג, בתנאי שטח ואבק,צמחים,דשא, קרבה למקורות מים ואיתם מעופפים עוקצים ועוד.
כל אלו הם גורמים מגרים פוטנציאלים, שעשויים לייצר התפרצות והתלקחות של התקף  או החמרה של סימפטומים קיימים בעור.
אז מה עושים?
כיוון שכולנו רוצים חופש,זקוקים לחופש ואוהבים חופש,מכיוון שאיננו יכולים ואיננו רוצים שלא  לצאת מהבית,
ומי ששמע את אחת מהרצאותיו הרבות של ד"ר אביקם הראל יודע כי גם אם נכניס מתמודד עם אטופיק לדרמטיטיס לתוך בועה , גם אז הוא יפתח התקף,אז כל שנותר לנו הוא להיערך בהתאם ולהזמין את החופשה הבאה!!!

טיפים להתארגנות לקראת יציאה לחופשה:

מומלץ אם ניתן, לבחור את מקום החופשה , שיהיה כזה שיאפשר  במהלך היום , במידת הצורך רחצה או שטיפת העור במים נקיים, מזגן בזמני קיץ ושינה שלא בתנאי שדה ליד מקווי מים,מדשאות.  אולם, גם אם חשקה נפשכם בקמפינג ,טיפוס על הר, או מסע בג'ונגל,אל תהססו,סעו!!! מה שחשוב הוא שתקפידו להיערך בהתאם .

אז מה לקחת ואיך להתארגן?
תיק עזרה ראשונה – לקחת את כל התכשירים  המתאימים בהם אתם נוהגים להשתמש בשגרת היום יום. לא להתעצל ולארוז את המשחה הטיפולית (סטרואידים) ואת קרם הלחות שלכם. לקחת את  שמפו/סבון מהבית. את אותו אחד שאתם משתמשים. גם אם אתם יודעים שבבית המלון תמיד יש. לקחת מהבית ולהשתמש במוכר והידוע.
מומלץ מאוד להצטייד בבגד תחבושת רפואי: הוא יהיה מאוד שימושי  לשנת הלילה, אחרי מריחת לחות ויאפשר לעור הגנה מפני עקיצות ומנוחה לאחר יום שבו יחשף לאינסוף מגרים חיצוניים. במידה ומתאפשר (למשל כאשר משחקים על דשא, בחול), מומלץ להלביש את הבגד גם במהלך היום. הוא מהווה שכבת בסיס מגנה ושומרת על העור.
מומלץ לקחת מצעים מהבית על מנת לצמצם מגע של העור עם מצעים מחומר לא מוכר שכובסו בחומרי כביסה לא מוכרים לעור. (קחו ציפה של שמיכה והשתחלו לתוכה…קל נוח ופשוט)
קחו מגבת לרחצה ומגבת נוספת לים/בריכה על מנת למנוע מהעור מפגש עם מגבת וחומרי כביסה לא מוכרים.
מומלץ להצטייד במנטרלי אלרגנים מאריגים על מנת לטפל בחדר במלון ,ברכב השכור  ולמזער מגע עם גורמים מגרים.
מי הבריכה מכילים כלור שהוא חומר מחטא והרחצה בבריכה מומלצת. חשוב מיד אחרי היציאה מהמים לשטוף את העור במים נקיים ולמרוח לחות בנדיבות.
קרם הגנה הוא חובה עבור כולם- ולאנשים עם בעיות עור המטופלים בקרמים ומשחות חשיבותו גוברת. יש למרוח פעם ראשונה, כחצי שעה לאחר מריחת הקרם/משחה הרגילים, וכחצי שעה לפני היציאה לשמש. יש למרוח מחדש כל שעתיים,בזמן השהייה בים/בריכה. חשוב להקפיד על מוצר מותאם שיגן על העור מפני השמש, לא יגרה אותו ויגן עליו גם מפני גורמים מגרים. חשוב לנסות את השימוש בקרם, עוד לפני היציאה לחופשה, על מנת לוודא שהעור מגיב אליו בחיוב.
תכשיר דוחה יתושים חשוב להצטייד תכשיר דוחה יתושים מותאם לעור, ללא חומרים מגרים שניתן למרוח כשכבת הגנה על העור. גם אותו חשוב לנסות על העור לפני היציאה לחופשה, על מנת שתדעו שהוא מתאים ואינו מגרה אותו. (אריזה גדולה שתספיק לכל מהלך החופשה)
מומלץ להימרח בקרם או משחה לאחר כל פעילות או מגע עם מים כדי לשמור על לחות העור ולמנוע ממנו להתייבש. (חשוב להצטייד בכמות מספקת של תכשירי לחות).
הזיעה היא מעורר גירוי- בחופשות הקיץ (או במקומות חמים) חשוב לעשות הפסקה כל פרק זמן קצר ולהצטנן במזגן.
בחופשות החורף (או במקומות קרים) מומלץ ללבוש בגוד בשכבות על מנת שבמקומות מחוממים ניתן יהיה להוריד ולמנוע חום יתר והזעה.
חשוב- בסוף כל יום להקפיד על מריחה נדיבה של העור בתכשיר מתאים ולחות בכמות נדיבה.
מומלץ להצטייד בתכשיר המכיל אבץ (זינק אוקסיד)למריחה בלילה. זהו תכשיר אנטי בקטריאלי שיגן העור ויקטין פוטנציאל להתפתחות התקף, או ירגיע תחילתו של התקף.

חשוב שהתכשירים יהיו זמינים לשימוש , בעת נסיעה ברכב, או בעת טיסה.

נסיעה טובה, תיהנו וחזרו בשלום

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם