איך מתחפשים בפורים ?

אז מה עושים? איך מחפשים את הילדים??
ראשית, מחליטים שלא כל יום פורים….ונעשה הכי טוב שאנחנו יכולים כדי שהילדים יתחפשו,ישמחו ויצהלו…כמו כולם.
רוב התחפושות  עשויות מבדים סינטטים,מכילות כימיקלים רבים, פיגמנטים של צבע ותוספים אחרים שאינם מתאימים לעור האטופי. אין דבר כזה 100% כותנה. (ואם יש, זה חייב לשאת תו תקן המעיד על כך!!!!)
לכן צריך למצוא פתרון אחר שיאפשר לייצר "חיץ" בין העור של הילד לבין התחפושת שהוא לובש ,שתהייה לרוב מבדים  וחומרים שאינם ידידותיים לעור ועשויים לגרות אותו מאוד.
איך עושים זאת?
השלב הראשון הוא למרוח את כל הגוף, עם דגש על כל הגוף וגם את הפנים בקרם לחות בנדיבות רבה !!!! זה חשוב…חשוב!!!!  גם אם עכשיו אנחנו נמצאים בתקופה שהעור בהפוגה, גם אם יש גירוי בנקודה קטנה, או באזור אחד בעור.חשוב מאוד להקפיד ולמרוח. רצוי, בתכשיר לחות המכיל זינק אוקסיד.
אחרי שמרחנו קרם
,מלבישים תחבושת בגד כשכבת בסיס מגנה שתפריד בין העור המרוח לבין התחפושת .כך נמנע גירוי של העור וחיכוך שלו. תחבושת בגד תהווה מחסום עורי שומר ומגן. ועכשיו,אחרי שמרחתם את כל הגוף בנדיבות, הלבשתם תחבושת בגד, הכל מוכן. הלבישו לילד את התחפושת (מומלץ תחפושת אוורירית וקלה).
ומה עם איפור?
אם אפשר להימנע, מה טוב. מומלץ להשתמש במסיכה. היא פחות מגרה את העור וניתן להוריד אותה אחרי פרק זמן קצר. כשעה לפני לבישת המסיכה למרוח את עור הפנים בנדיבות בקרם לחות המכיל זינק אוקסיד.
במידה ולא רוצים לוותרעל איפור, גם אז, חשוב מאוד להקפיד ולמרוח את עור הפנים בתכשיר לחות, (מומלץ כזה המכיל זינק אוקסיד)כשעה לפני האיפור בנדיבות!!! (אם אין תכשיר כזה ברשותכם, נסו להצטייד מראש. לחילופין, ניתן  להשתמש בקרם אותו מרחתם על הגוף). השתמשו במינימום תכשירי איפור, חפשו את אלו שחומרי הצבע שבהם הם ממקור טבעי . השתדלו שלא להשתמש בתכשירים המכילים פיגמנט של צבע כחול, העור האטופי רגיש אליו במיוחד. 
ולסיום….
לאחר החזרה הביתה, חשוב ומומלץ להוריד מיד את התחפושת ואת האיפור. להורדת האיפור משתמשים בקרם הגוף אותו אתם מורחים בשגרה.(השתמשו  באותו הקרם שמרחתם בבוקר).מרחו על צמר גפן ונקו ביסודיות גם את עור הפנים. לאחר מכן, הקפידו לרחוץ את הילד במקלחת קצרה ונעימה, ולמרוח שוב את כל העור, בכמות נדיבה של קרם לחות. כמו שהמלצנו, אם יש ברשותכם  קרם לחות המכיל זינק אוקסיד (אבץ)בכמות שתאפשר מריחת העור כולו בנדיבות השתמשו בו. סיכוי טוב שתכשיר כזה יחסום אפשרות להתפרצות, גם אם החל גירוי מזערי.  חשוב ומודגש כי העור צריך להיות מרוח היטב גם אחרי אמבטיה. 
לאחר מריחת העור, מומלץ שוב, להלביש תחבושת בגד על מנת לעטוף את העור ולאפשר לו מנוחה ורוגע. ו…. להיות עירניים אחר מצב העור. 
                                                   שיהיה לכולנו חג שמח וצוהל וללא גירודים
 
                                          
 
                         

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם