אלרגיה לאבק תסמינים

אלרגיה לאבק – תסמינים ודרכי התמודדות

על פי הנתונים כשניים או שלושה אנשים מכל עשרה סובלים מרמה מסוימת של אלרגיה לאבק. ואולם, בתוך החומר הזה המכונה "אבק" יש למעשה הרבה מרכיבים שונים, ולא פעם קשה לומר אילו מהם בדיוק הוא היוצר את התגובה האלרגית. לכן, במרבית המקרים הפתרון פשוט טמון במניעה של הצטברות אבק בבית על ידי שיפור האיטום שלו וביצוע ניקיונות שוטפים.

עוד יש לציין כי במרבית המקרים הגורם המרכזי לאלרגיה לאבק הוא בעצם יצור זעיר, שנקרא קרדית אבק הבית ולפעמים גם "קרדית האבק". זהו יצור זעיר שאנשים רבים רגישים לצואה שלו, וכאשר ההפרשות המיקרוסקופיות מגיעות למערכת הנשימה נוצרים התסמינים.

אז מהם התסמינים של אלרגיה לאבק?

יש לאלרגיה לאבק תסמינים שונים שבמרבית המקרים אינם כה חמורים, אך עדיין מציקים. למשל, האלרגיה יכולה להתבטא בגודש בגרון, גירודים בעור, פריחה ואדמומיות, דמעת, גודש באף וכדומה. יחד עם זאת, יש אנשים הסובלים זה מכבר מתחלואות שונות של העור, כמו למשל אטופיק דרמטיטיס המאופיינת בכשל גנטי של העור ובתגובת יתר של מערכת החיסון. אצל אנשים אלו חשיפה לאבק ו/או לצואת קרדית האבק עשויה להביא להחמרה של התסמינים שממילא קיימים, ולהופעה של תסמינים נוספים. מעבר לכך, קיימים מקרים חמורים שבהם התסמינים הרבה יותר בולטים ומלווים בהתנפחות, העלולה בסופו של דבר לפגוע בנשימה.

 

מה אפשר לעשות למניעת אלרגיה לאבק

המענה לאלרגיה לאבק טמון כמובן בהקטנת כמויות האבק שיש לכם בבית למינימום. כך למשל, יש להקפיד על ניקיונו השוטף של הבית ולשים את הדגש על אזורי חדרי השינה, שכן קרדית האבק נוטה לאהוב אותם, אך גם לנקות ריפודים, ספות ורהיטים, ונקודות הידועות כצוברות אבק כגון בובות פרווה, שטיחים וכיסויי מיטה. בנוסף, ישנם אלמנטים שיכולות לשפר את איטום הבית בכלל ולקרדית האבק בפרט, לרבות מפתחי החלונות והדלתות בכניסה ובחדרים הפנימיים. לצד זאת, ישנם מוצרים ייעודיים לנטרול אלרגנים המתאימים גם לנטרול אלו שמייצרת קרדית האבק, ביניהם מנטרלים המוצעים בחנות המקוונת שלנו עבור משטחים בבית, טקסטיל וכדומה.

יש לציין כי הטיפול המניעתי הוא הגורם המרכזי באלרגיה לאבק. יחד עם זאת, כאשר המצב הרפואי דורש זאת ייתכן וימליץ הרופא גם על טיפול תרופתי, למשל במשחות על בסיס סטרואידי או אנטי היסטמינים, ויש גם אנשים המוצאים הקלה לאלרגיות בטיפולים אלטרנטיביים כמו הרפואה הסינית, הומיאופתיה ונטורופתיה.

למידע נוסף על המוצרים שלנו ועל אלרגיה לאבק, תסמינים ודרכי טיפול, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם