אלרגיה לקרדית אבק הבית

אלרגיה לקרדית אבק הבית

לא מעט ילדים ומבוגרים בישראל סובלים מאלרגיה לקרדית אבק הבית. חשוב לדעת כי ניתן לטפל בתופעה הזו על ידי מספר פעולות מניעה. בשורות הבאות נספר לכם על קרדית אבק הבית, מדוע היא גורמת לאלרגיה ומה ניתן לעשות בנושא.

הכירו את הקרדית

קרדית האבק, הידועה גם בשם קרדית אבק הבית, היא יצור זעיר מאוד שאין שום אפשרות לראותו בעין בלתי מזוינת. היא נקראת בשם זה מפני שהיא מחבבת תנאים של אבק אבל גם רטיבות ולחות, וכידוע בתים ודירות נוטים להיות לעיתים לחים ומאובקים. הדבר נכון במיוחד לגבי בתים המצויים באזורים גיאוגרפיים יותר לחים בישראל, כמו מישור החוף והשפלה, אך למעשה ניתן למצוא את הקרדית כמו בכל מקום בישראל. למעשה, בלי בית שיגן עליה צפויה קרדית האבק למות עד מהרה, שכן היא אינה עמידה במיוחד בפני תנאי החוץ של מזג האוויר. במילים אחרות, היא אוהבת בתים ומה שעליכם לדאוג לו הוא כמובן, שהיא לא תתאהב בבית שלכם.

 

למה היא גורמת לאלרגיה?

יש לציין כי הקרדית בפני עצמה לא גורמת במישרין לאלרגיה. הבעיה נמצאת בצואה שלה. אכן, לאורך מספר שבועות שבהם חיה הקרדית הנקבה היא מייצרת כמה אלפים של חלקיקים זעירים של צואה. למעשה החלקיקים כל כך זעירים וקלים עד שהם נישאים בקלות באוויר הבית, בוודאי אם מדליקים מאוורר או מזגן, וכך הם מגיעים אל תוך גופנו בנשימה. אצל אנשים מסוימים יש רגישות מיוחדת לקרדית, דבר המוביל לתגובה אלרגית. המשמעות היא שהמערכת החיסונית מזהה את צואת הקרדית בתור חומר מסוכן, למרות שבעצם אינו מהווה סכנה אמיתית לבריאות, ומגיבה אליו בצורה חזקה על ידי שחרור של היסטמינים. כך נוצרים התסמינים של אלרגיה לקרדית הבית, כמו גודש באף ובגרון, עיטוש, פריחה ואדמומיות בעור, וכדומה.

 

מה עושים נגד הקרדית?

ראשית, אנו ממליצים לכם להיכנס לחנות המקוונת שלנו ולהתרשם ממגוון מוצרים מנטרלי אלרגנים, לרבות את קרדית האבק. מוצרים אלו מתאימים בין היתר למוצרי טקסטיל כגון וילונות, ביגוד וריפודי ספות, וגם למשטחים שונים שיש לכם בבית. מעבר לכך, יש לשים דגש מיוחד על אזור השינה שלכם, שכן לעיתים קרובות הקרדית אוהבת את הסביבה החמה והלחה הזו, ולמעשה רוב החשיפה מתרחשת בשינה. לכן חשוב מאוד שתקפידו על ניקוי ושאיפה באופן קבוע של כריות ומזרונים, ולצידם גם רהיטים, ספות וכורסאות. מומלץ גם לבצע שטיפה במים חמים של הריפודים בכל שבוע, וכמובן להקפיד שכלל אזורי הבית יהיו נקיים – בדגש על חדרי השינה. מלבד זאת, כדאי להיות מודעים לנקודות בעייתיות בבית הנוטות לצבור יותר אבק, כגון כיסויי מיטה, שטיחים, וילונות ובובות פרווה.

למידע נוסף על המוצרים שלנו ועל אלרגיה לקרדית אבק הבית, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם