אלרגיה לקרדית אבק הבית

כיצד מטפלים באלרגיה לקרדית האבק

לא מעט ילדים ומבוגרים בישראל סובלים מאלרגיה לקרדית אבק הבית Dust mite allergy. זה יבוא לידי ביטוי במערכת הנשימה או על העור. אבחנות רפואיות הקשורות לתגובה אלרגית לקרדית אבק הבית :

מערכת הנשימה – אסתמה נשימתית, אסתמה אלרגית, דמע אלרגי, נזלת כרונית , אלרגיה לאבק.

העור – אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, גרד כרוני, פסוריאזיס, גרד בגיל השלישי, מטופלים אונקולוגים לאחר הקרנות / כימו.

חשוב לדעת כי ניתן לטפל בתופעה הזו על ידי מספר פעולות מניעה, ולשפר באופן דרמטי את איכות החיים. נסביר ונדריך על קרדית אבק הבית, מדוע היא גורמת לתגובה אלרגית ואיך ניתן לטפל  ללא שימוש בתרופות.

מהי קרדית האבק ?

קרדית האבק, הידועה גם בשם קרדית אבק הבית, אינה אבק, היא יצור זעיר מאוד בגודל מיקרוסקופי . היא נקראת בשם זה מפני שהיא מחבבת תנאים של אבק אבל גם רטיבות ולחות, וכידוע המזרנים שלנו , הארונות , הספות , השטיחים  בבית הם שדה המחיה. הדבר נכון במיוחד לגבי בתים המצויים באזורים גיאוגרפיים יותר לחים בישראל, כמו מישור החוף והשפלה, אך למעשה ניתן למצוא את הקרדית כמו בכל מקום בישראל. להתקיים. שכן היא אינה עמידה במיוחד בפני תנאי החוץ של מזג האוויר. במילים אחרות, היא אוהבת מזרנים ומוצרי טקסטיל .

התסמינים לתגובה אלרגית לקרדית אבק הבית?

יש לציין כי הקרדית בפני עצמה לא גורמת במישרין לתגובה אלרגית. הבעיה נמצאת בהפרשות שלה. אכן, לאורך מספר שבועות שבהם חיה קרדית האבק היא מייצרת כמה אלפי חלקיקים זעירים של צואה. למעשה החלקיקים כל כך זעירים וקלים עד שהם נישאים בקלות באוויר הבית ומגיעים לכלל החדרים וכך הם מגיעים אל גופנו . התגובה יכולה להיות במערכת הנשימה (אסתמה נשימתית, אסתמה אלרגית)  או בעור  (אטופיק דרמטיטיס, אסתמה של העור , אורטיקריה ,גר כרוני.. ).

אצל אנשים מסוימים יש רגישות מיוחדת לקרדית, דבר המוביל לתגובה אלרגית. המשמעות היא שהמערכת החיסונית מזהה את צואת הקרדית בתור חומר מסוכן, למרות שבעצם אינו מהווה סכנה אמתית לבריאות, ומגיבה אליו בצורה חזקה על ידי שחרור של היסטמינים. כך נוצרים התסמינים של אלרגיה לקרדית הבית, כמו גודש באף ובגרון, עיטוש, פריחה ואדמומיות וגרוד בעור, וכדומה.

התסמינים אצל המתמודדים עם אסתמה נשימתית יהיו קושי בנשימה , שיעול דמע ונזלת אלרגית.

המתמודדים עם אטופיק דרמטיטיס , פסוריאזיס, גרד כרוני , גרד בגיל השלישי יהיו גרד לא ניתן לשליטה , פצעים וזיהומים בעור.

הפתרונות נגד קרדית אבק הבית ?, טיפים ופתרונות טבעיים

ראשית, אנו ממליצים ליצור אתנו קשר טלפוני ולקבל שיחת הסבר ללא עלות על אמצעי ההתמודדות עם קרדית אבק הבית. מעבר לכך, יש לשים דגש מיוחד על אזור השינה שלכם, מזרן , שמיכות ציפיות קרדית האבק  אוהבת את הסביבה החמה והלחה הזו, ולמעשה רוב החשיפה מתרחשת בשינה, מסיבה זו עיקר הגרד בעור או התגובה במערכת הנשימה יהיו בלילה.

לכן חשוב מאוד להקפיד  על טיפול  קבוע של מזרנים כריות, ציפות לשמיכות, רהיטים, ספות וכורסאות, שטיחים צעצועי פרווה ועוד.. וכמובן להקפיד שכלל אזורי הבית יהיו נקיים – בדגש על חדרי השינה והסלון. מלבד זאת, כדאי להיות מודעים לנקודות בעייתיות בבית הנוטות לצבור יותר אבק, כגון כיסויי מיטה, שטיחים, וילונות ובובות פרווה.

שימוש במצעים אנטי אלרגיים הסרוגים מכותנה אורגנית לא יאפשרו מעבר קרדית אבק הבית.

שימוש בתוסף כביסה מנטרל אלרגנים יטפל באלרגנים אשר נצמדו לבגדים ויאפשר הקלה משמעותית באיכות החיים.

למידע נוסף על המוצרים שלנו ועל אלרגיה לקרדית אבק הבית, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אלינו נדריך ונסביר על דרכי הטיפול.

המידע והתכנים באתר נועדו להרחיב את דעת הקורא ,אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד

 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

הנה בא האביב איך זה משפיע על העור שלנו

הנה בא אביב: איך זה משפיע על העור שלנו?

תקופת האביב מביאה עימה פריחה ומזג אוויר נעים, אבל גם לא מעט תופעות פחות רצויות כמו עליה בלחות, עקיצות ואלרגיות. המעבר לאביב קשה אפילו יותר למי שסובל מאטופיק דרמטיטיס. לכן אספנו בעבורכם מספר עצות זהב להתמודדות עם האביב בעזרתן תוכלו לעבור את התקופה הזו בשלום.

לקריאת הכתבה >