אלרגיות אצל תינוקות

אלרגיות אצל תינוקות – מה יכול לגרום להן?

אלרגיה היא תופעה שכיחה מאוד, גם אצל תינוקות, אשר מאחוריה עומדת תגובת יתר של המערכת החיסונית כנגד חומרים שלמעשה אינם מהווים סכנה. כתוצאה מפעילות זאת מופיעים תסמינים כמו אדמומיות, פריחה, גירודים, אי שקט ועצבנות אצל תינוקות, דבר הפוגע מאוד באיכות חייהם וכמובן גם מדאיג את ההורים. אחת השאלות המרכזיות בתחום זה היא מה יוצר אלרגיות אצל תינוקות, והתשובה לכך אינה אחת ויחידה מפני שישנם גורמים רבים שיכולים ליצור את התגובה. בשורות הבאות נבחן שני גורמים נפוצים שיכולים לייצר אלרגיות בתינוקות.

דוגמא  ראשונה – אלרגיה לעובש

גורם ראשון ונפוץ למדי היוצר לעיתים אלרגיה בתינוקות, הינו עובש. עובש בוא בעצם פטריות קטנטנות ולרוב בלתי נראות בעודן מרחפות בחלל החדר בצורת אבקה. אבל כיצד מגיע העובש לבית? ובכן, העובש אוהב אזורים לחים ולכן בכל מקור רטיבות בלתי מטופל הוא עלול להיווצר, למשל מקום של נזילה בצנרת, איטום לקוי של הגג או הקירות, בחדרי רטובים ולחים כמו האמבטיה והמרתף. העובש נראה כמו כתמים בצבעי ירוק, צהוב וחום על הקירות, והבעיה היא שהוא נישא באוויר בעזרת מאווררים בקיץ ומזגנים בחורף, המפיצים אותו בכל החללים וכך הוא מגיע גם לתינוק. התסמינים במקרה כזה יהיו גירוד של העיניים או דליפה, שיעול, נזלת, התעטשויות, גודש בגרון ובאף, וכדומה.

הבשורות הטובות הן שניתן לטפל בקלות יחסית בבעיה הזו, כל עוד לא מדובר בתגובה אלרגית חריפה שמצריכה התערבות רפואית מיוחדת. מה שצריך לעשות הוא כמובן להתמודד עם כל מקורות העובש, בין אם תיקון של נזילות בבית, הוצאתם עציצים אל מחוץ לבית, וכדומה.

 

דוגמא שנייה – אלרגיה לחיות מחמד

אם יש לכם חיית מחמד ייתכן כי התגובה האלרגית של התינוק קשורה אליה, כאשר התסמינים יכולים להיות דומים למדי לאלו שתיארנו לעיל. מה שצריך לעשות במקרה זה הוא כמובן לזהות במדויק אם אכן מדובר באלרגיה לחיה, דבר שניתן לעשות למשל באמצעות אבחון פשוט אצל רופא. ואם אתם רוצים לפטור את הבעיה מיידית, אז קודם כל הגבילו את חיות המחמד לאזורים מסוימים בבית, למשל שלא יישבו על שטיחים, ספות וכדומה, וייתכן שאף יהיה צורך להוציאן החוצה. בנוסף לכך, יש מוצרים שבהחלט יכולים לעזור כגון מנטרל אלרגנים בחיות מחמד שאפשר להשיג דרך החנות שלנו. מדובר במוצר שמנטרל את האלרגנים שמגיעים מהפרווה, קל מאוד להשתמש בו, הוא אינו פוגע בחיה או בפרווה שלה ולמעשה שומר עליה בריאה ומבריקה. מעבר לכך, ניתן להיעזר בעוד מוצרים משלימים המתאימים לסוגים רבים של אלרגנים, כדוגמת מנטרלי אלרגנים בכביסה, במשטחים בבית, בטקסטיל ועוד.

זו הייתה סקירה קצרה של שני גורמים נפוצים לאלרגיות על תינוקות, וישנם עוד רבים אחרים. למידע נוסף בנושא ועל המוצרים מנטרלי האלרגנים שלנו, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם