אסטמה של העור אצל ילדים טיפול

אסטמה של העור אצל ילדים – טיפול קונבנציונאלי וטבעי

כל הורה שילדו סובל מאסטמה של העור, המכונה גם אטופיק דרמטיטיס, יודע כי מדובר בבעיה מטרידה ביותר המדירה שינה מעיני ההורים והילדים כאחד. מדובר במחלה נפותה למדי ממנה סובלים כ- 15% עד 20% מהילדים בגילאים הצעירים, והנתונים משתפרים עם השנים. הרפואה הקונבנציונאלית מציעה עבור אסטמה של העור אצל ילדים טיפול המורכב ממשחות וקרמים ייעודיים, הכוללים לא פעם סטרואידים, ויש הורים רבים שאינם מעוניינים למרוח אותם על ילדיהם. במרכז אטופיק קום ניתן לקבל עבור אסטמה של העור אצל ילדים טיפול טבעי, המבוסס על התערבות הוליסטית ובגישה של "מהגוף החוצה".

כמה מילים על המחלה והטיפול בה

אסטמה של העור היא מחלה מולדת אשר בה משולבים מספר היבטים או גורמים. היא משולבת בין שיבוש של מערכת החיסון ופגם גנטי ומולד בעור, המתבטא בעור יבש, מגורה ובעל חדירות גדולה יותר מהרגיל לגורמי מעוררי אלרגיה, המכונים אלרגנים, אשר יכולים להגיע בין היתר מביגוד מסוים, חומרי ניקוי, סבונים ועוד. אלרגנים אלו יוצרים תגובה חריפה יחסית של מערכת החיסון המשובשת, דבר המובלים לתחושות עצבנות וחוסר שקט, לחוסר אונים ולעיתים קרובות לפציעה עצמית.

כאמור, ניתן לתת עבור אסטמה של העור אצל ילדים טיפול קונבנציונאלי, וכן טיפול טבעי או משולב. יחד עם זאת, מעבר לכל התכשירים, המשחות והקרמים יש להקפיד על מספר היבטים בסיסיים. בין היתר, יש להקפיד לעשות אמבטיות במים פושרים, ולקנות עבור הילד ביגוד נטול אלרגנים העשוי מבד הולם שלא סופג זיעה, מתחמם ו/או יוצר חיכוך. כמו כן, יש להשתמש בנוזלי כביסה מתאימים ובמצעים הולמים שלא סופגים או מכילים אלרגנים, ומעבר לכך – יש לטפל בכל סביבת הבית כדי למנוע מגע של הילד עם מזהמים ואלרגנים. זכרו כי באמצעות אורח חיים נקי אפשר לאזן את ההתקפים ואפילו למנוע את ההישנות שלהם.

בכל מקרה, בין אם מדובר בטיפול טבעי או קונבנציונאלי – העיקרון המנחה הוא לשלב את הקרמים או המשחות ביחד עם נטרול האלרגנים מסביבת הילד. הטיפול שאנו מציעים אינו מבוסס על סטרואידים ומושתת על חמישה מעגלים. הראשון הוא מריחה של העור במשחה או בקרם שניתן לרכוש דרך החנות האינטרנטית שלנו (או אם אתם בוחרים בכך – לעשות שימוש בתכשירים אחרים וקונבנציונאליים). השני הוא ללבוש בגדים המדמים עור בריא כמעין "עור שני", השלישי הוא ביגוד רגיל נטול אלרגנים, הרביעים הוא מצעים מתאימים או מגן מזרן,  והחמישי הוא נטרול של האלרגנים הספציפיים מרחבי הבית – עובש, פריחות, קרדית האבק, אבק וכדומה.

למידע נוסף אודות טיפול באסטמה של העור בילדים, לקביעת פגישת אבחון ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם