אסטמה של העור אצל תינוקות טיפול טבעי

אסטמה של העור אצל תינוקות – טיפול טבעי

לא מעט הורים הפונים אל מרכז אטופיק קום מבקשים עבור אסטמה של העור אצל תינוקות טיפול טבעי. מצד שני, לא כולם מבינים למה בדיוק הכוונה. אז במאמר הבא נסביר על מספר עקרונות מנחים בנושא זה.

אז מה זה טיפול טבעי לאסטמה של העור?

אם גם אתם מחפשים עבור אסטמה של העור בתינוקות טיפול טבעי, חשוב שתבינו על מה מדברת ההגדרה. באופן כללי ניתן להבדיל בין מה שמציעים הרופאים הקונבנציונאליים ובין מה שמציעים מטפלים אלטרנטיביים ומשלימים. הראשונים יציעו בדרך כלל תרופות להקלה על הסימפטומים של התפרצות אטופיק דרמטיטיס, המבוססות על הורמונים. למעשה, תפקידם של ההורמונים הוא לעכב או לדכא את פעילות המערכת החיסונית, שכן תגובת היתר שלה לחומרים מסוימים המצויים בסביבת התינוק, היא שמובילה לתסמיני חוסר השקט, העצבנות, הגירודים, האדמומיות, הפציעות העצמיות וכדומה. מדובר בתכשירים שיכולים להועיל מאוד נקודתית, אולם עקב תופעות הלוואי הכרוכות בהם ההמלצה היא על שימוש לתקופה מוגבלת, עד 3- 4 חודשים בלבד. מעבר לכך, כמובן שתרופות שלרוב מגיעות בצורת משחה, אינן מטפלות בסביבת התינוק. על כן, גם הרופאים הקונבנציונאליים ימליצו בדרך כלל על הקטנה ככל האפשר של חשיפה לאלרגנים, על ידי שימוש בבגדי חבישה, הקפדה על ניקיון הבית וכדומה.

לעומת זאת, ישנם מטפלים אלטרנטיביים, למשל מתחומי הרפואה הסינית, ההומיאופתיה, הנטורופתיה וכדומה, אשר מציעים התערבויות ללא סטרואידים, בין אם תמציות שנקראות בהומיאופתיה רמדיס, צמחי מרפא ברפואה הסינית וכדומה. יש החולקים על יעילותם של טיפולים אלו, ולעומתם יש המדווחים על הקלה משמעותית בתסמינים. יחד עם זאת, גם מטפלים משלימים ימליצו בדרך כלל על דאגה לסביבתו של התינוק, ולמעשה מחקרים רבים מעידים כי זהו הגורם המשמעותי ביותר. מדובר ביצירת שכבת הגנה נוספת על עורו של התינוק המתחילה בקרמים, שמנים ותכשירים נוספים על בסיס טבעי (צמחים ומינראלים בלבד), ממשיכה למוצרי ביגוד חבישה שהינם ייעודיים לאסטמה של העור בתינוקות, ומכאן גם אל תוספי כביסה, מגני מזרן ומצעים, ומנטרלי אלרגנים מסוגים שונים ליישום בבית. כל זאת כמובן, בהתאמה לצרכיהם המיוחדים של הסובלים מאסטמה של העור.

דוגמא אחת מיני רבות אחרות למוצר כזה המוצע בחנות שלנו, היא שמן תינוקות אטופיק קום, המבוסס אך ורק על מוצרים טבעיים, בלי חומרים משמרים או תמציות צבע וריח. תכשיר זה המועשר בשמן קמומיל ידוע ביכולתו להרגיע את העור ומסייע לתפקודו התקין, ומומלץ להשתמש בו כפעמיים עד שלוש ביום. כמו שאר המוצרים שלנו, גם הוא מיותר ומשווק ברישיון של משרד הבריאות.

למידע נוסף על אסטמה של העור אצל תינוקות, טיפול טבעי וגישת "מהגוף והחוצה", ולקביעת פגישת אבחון והתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם