אסטמה של העור ילדים

אסטמה של העור אצל ילדים – עם או בלי סטרואידים?

אסטמה של העור אצל ילדים היא, כפי שאתם בוודאי יודעים, מחלה מציקה מאוד ומתישה הגורמת הרבה עוגמת נפש לילד ודאגות להוריו. הרפואה הקונבנציונאלית מציעה עבור אסטמה של העור לילדים תכשירים שונים, ובפרט כאלו המבוססים על סטרואידים. בשורות הבאות נסביר מדוע מציעים תכשירים כאלו עבור אסטמת עור אצל ילדים, והאם חייבים להשתמש בהם.

אז למה מציעים לילדים סטרואידים?

יש להבין כי אסטמה של העור אינה אלרגיה רגילה. למעשה מדובר במחלה אימונולוגית, או אוטו-אימונית, אשר בה יש תגובת יתר חזקה של המערכת החיסונית לגורמים ומזהמים שהיא חושבת אותם לסכנה לגוף. הבעיה היא שבמצב זה הגוף בעצם תוקף את עצמו באמצעות שורה של סוכנים, כגון הורמונים ואנטי גנים, ולמעשה תגובתה של מערכת החיסון לאלרגנים אינה מועילה ואינה נדרשת. דווקא התגובה שלה היא שמעוררת את תחושת הבעירה, העצבנות, הגירויים, הפציעה העצמית והדלקת.

תכשירים המבוססים על סטרואידים פועלים למעשה להרדמת המערכת החיסונית, ומכאן הקטנה של הגירוי ושל התהליך הדלקתי. אין ספק כי הם מועילים מאוד להקלת על התסמינים, כאשר ככל שהמחלה בדרגה יותר חזקה כך צריך להשתמש במשחות חזקות יותר. הבעיה היא שתרופות אלו ניתנות לתקופה מוגבלת בלבד עקב תופעות הלוואי שבהחלט עלולות להתרחש בנטילה ארוכת טווח. יש לציין כי לעיתים נוצרת תלות מתמשכת בתרופות אלו. התסמינים הקשורים לנטילה ארוכת טווח כוללים בין היתר דלדול עצמות, עלייה בלחץ הדם, עור דק הנוטה לפציעות, פגיעה בגדילה לגובה בילדים, עלייה ברמות הסוכר בדם, וכמובן גם פגיעה במערכת החיסונית. כאמור, הנטילה מוגבלת במקרה של אסטמה של העור לכמה חודשים בודדים, אולם יש הורים רבים המתנגדים לשימוש בתרופות האלו מחשש לתופעות הלוואי.

 

אז להשתמש בסטרואידים או לא?

למעשה, זו לא בהכרח השאלה הנכונה. אמנם אנו מציעים עבור אסטמת עור לילדים טיפול המבוסס על תכשירים טבעיים ללא סטרואידים, אולם אין בכך לומר שהשימוש בתרופות הקונבנציונאליות איננו מומלץ על ידי הרופאים ואינו מביא להקלה. יחד עם זאת, ראוי להבין כי התמקדות בטיפול בתסמינים בלבד באופן נקודתי, ואין זה משנה באילו תכשירים אתם משתמשים, אינו יכול להועיל בטווח הארוך ללא שינויים בסביבת החיים ובאורחות החיים.

הכוונה היא שיש לבצע ארגון מחודש של סביבת הבית ובכל הדברים שבאים במגע עם עור הילד, החל בבגדים ומצעים, ועד לחומרי ניקוי וחיות המחמד. בלי התארגנות כזו המהווה טיפול משמר גם בתקופות ההפוגה, הילד נותר חשוף לגורמים מעוררי תגובת היתר של המערכת החיסונית, ומכאן להישנות תכופה של ההתקפים. על כן, אנו ממליצים לפנות אלינו ולקבל מידע על טיפול "מהעור החוצה", הדואג למעגלים ההולכים ומתרחבים החל מעור הילד עצמו ועד לסביבתו החיצונית.

לפרטים נוספים על גישת הטיפול שלנו ועל התכשירים הטבעיים, לקביעת פגישת אבחון ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם