אסטמת עור לתינוק

אסטמה של העור בתינוקות – כיצד מטפלים?

הורים רבים מחפשים אחר "הטיפול הטוב ביותר" עבור אסטמה של העור בתינוקות. ואולם, עד מהרה הם מגלים לאכזבתם כי בתחום זה אין פרוטוקול רפואי אחד המבטיח בוודאות את התוצאות הטובות ביותר, וזאת כמובן מלבד העובדה כי מדובר במחלה כרונית שאין תרופה המובילה לריפוי מלא.

למעשה, מי שיעניין באינטרנט ויתייעץ עם רופאים ומטפלים אלטרנטיביים לגבי טיפול עבור אסטמה של העור לתינוק, יגלה שיש המון דעות, עמדות, גישות ועמדות טיפוליות. אכן, אסטמת עור אצל תינוקות נגרמת משילוב של גורמים הקשורים למערכת החיסונית, להיבטים גנטיים של העור ולגורמים המעוררים תגובה של המערכת החיסונית בסביבה. לכן, אין בנמצא פרוטוקול אחד ויחיד המתאים לכולם. יחד עם זאת, רבים מקרב הרופאים והמומחים, וכן המטפלים ברפואה משלימה בעוסקים בנושא, מסכימים כי הטיפול הטוב ביותר הוא ההוליסטי. כלומר, כזה המתייחס לא רק לתכשירים טבעיים או תרופות המביאים להקלה ומשפרים את מצב העור, אלא גם דואגים לסביבת הבית של התינוק ולגורמים המגרים בה. על מנת לסבר את האוזן נסביר לכם על הגישה הנהוגה באטופיק קום, שהיא "מהגוף והחוצה" ומבוססת על 5 מעגלים.

 

כיצד עובדים מהגוף והחוצה?

לפי גישה זו, אנו מתחילים בקרמים ומשחות שאותם מיישמים אחרי אמבטיה קצרה במים פושרים. מדובר בין היתר בקרמים אשר לתפקידים לשמן את העור ויש למרוח אותם בתדירות גבוהה יחסית, וכן במשחות המחזירות ושומרות על לחות העור. לאחר מכן, אנו עוברים אל ביגוד רפואי בעל מגע והרכב ייחודי המדמה שכבת עור חדשה ובריאה, ולמעשה זהו תפקידו – להוות מעין "עור שני" לתינוק. מדובר בביגוד טבעי לגמרי המיור מויסקוזה, הנצמד באופן נעים ורך אל העור, אינו כולא חום ומפנה חום וזיעה שעלולים להביא להתפרצות אסטמת עור אצל תינוקות.

לאחר מכן, בעבודה עם אסטמת עור תינוקות ממשיכים אל תוספי כביסה המיועדים לבגדים שהתינוק לובש, הן הביגוד האמור לעיל והן שכבת הבגדים שנמצאת מעליו במידת הצורך. מדובר בתוספי כביסה הנקשרים אל חלבונים מעוררי גירוי ואלרגיה שנספגים בבד, ומנטרלים אותם בלי תופעות לוואי. כלומר, כאשר משתמשים בתוסף הזה אפילו עם נוזל כביסה רגילה ובכל טמפרטורה, יוצאת הכביסה נקייה מאלרגנים מהמכונה. המעגל הבאה בטיפול עבור אסטמה של העור אצל תינוקות הוא מוצרים כגון מגני מזרון, סדינים, ציפיות וכיסויי שמיכות, העשויים ממאה אחוז כותנה רפואית או מאה אחוז כותנה אורגנית. מדובר במצעים המגנים מפני כימיקלים שבהם משתמשים בייצור טקסטיל, מפני אלרגנים שמקורם בלטקס ובקרדית האבק.

לבסוף המעגל האחרון של הטיפול עבור אסטמה של העור תינוקות מורכב ממנטרלי אלרגנים, הפועלים כנגד אלרגנים שמגיעים מאבקני צמחים, מקרדית האבק וכדומה. אל המנטרלים מצטרפים מוצרים נוספים הדואגים לסביבתו היותר רחוקה של התינוק, כגון אוטם אריגים שתפקידו לנטרל אלרגנים בהתזה על שטיחים, וילונות, ספות וכדומה. זאת בנוסף למנקה משטחים שבו משתמשים לניקוי משטחי הבית מאלרגנים כמו אבק, למשל שולחנות, רהיטי עץ וארונות. לבסוף, למי שיש חיות מחמד מומלץ גם להשתמש במנטרל אלרגנים ייעודי, כנגד אלרגנים המצויים בקשקשים, בצואה וברוק של החיות.

למידע נוסף על אסטמת עור לתינוק ועל גישת "מהגוף והחוצה", לקביעת פגישת אבחון ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם