בגדי בייסיק לתינוקות Baby Basic

עורם של התינוקות שלנו רגיש מאוד: הוא עור דק פי חמישה מעורם של מבוגרים והוא ממשיך להתפתח גם אחרי הלידה. שני המנגנונים העיקריים שעדיין אינם מפותחים הם "מעטפת החומציות" וה-"מחסום העורי". מסיבה זו עור התינוק רגיש לחומרים מבחוץ ומגיב אליהם ברגישות רבה יותר.

בין היתר, בלוטות הזיעה עדיין אינן מפותחות במלואן וגופו הקטן של התינוק נאבק כדי לווסת את מאזן החום שלו באופן עצמאי. לדוגמה, זיעה שאינה מתנדפת מהעור מייצרת גירוי, בדומה ל"תפרחת חיתולים".

בהמשך השכבה העליונה מתפתחת בהדרגה עד למצב בו העור מספק הגנה מפני השפעות חיצוניות.

מה זה בגדי בייסיק לתינוקות?

בגד בייסיק הוא למעשה "עור שני". תפקידו להוות חיץ אל העולם החיצון ולהשלים את תפקודי העור שעדין לא בשלים בעור התינוק. רצוי להתחיל להשתמש בו מגיל שלושה חודשים (למרות שאפשר גם קודם) עד גיל שנה לפחות.

 בגד בייסיק נותן מענה למספר צרכים עיקריים: 

  • נידוף חום וזיעה מהעור
  • מניעת מעבר של חומרים כימיים הספוגים בבגדים רגילים: לטקס, מעכבי בעירה, חומרי הדברה ואפילו הצבע בו צבועים הבגדים
  • מניעת חיכוך עם העור

איך בוחרים בגדים לתינוקות ניובורן בייסיק?

התשובה אינה תמיד פשוטה: סיב הכותנה נדרש לתהליך כימי מורכב כדי לרכך אותו ולכן רוב בגדי הבייסיק הזמינים כיום בשוק הישראלי מסופגים בעצמם בחומרים כימיים דומים לאלו שהזכרנו ואשר עוברים לעור התינוק ומגרים אותו. לכן, גם אם כתוב על גבי התווית "100% כותנה", לא מדובר בכותנה שהיא באמת טבעית לחלוטין.

לעומת זאת, קיימים גם בגדי בייסיק לתינוקות שאותם מעט יותר קשה למצוא (לפחות בארץ). אלו מיוצרים גם מבד ויסקוזה או "מודל", בשל תכונות הרכות והנידוף העדיפות על כותנה ללא שימוש בכימיקלים.

בגד בייסיק 100% כותנה ?

רוב בגדי הבייסיק בשוק הישראלי מיוצרים מכותנה. סיב הכותנה נדרש לתהליך כימי מורכב כדי לרכך אותו. בנוסף יכיל כימיקלים שונים שהוספו בתהליך הייצור (לטקס, מעקבי בעירה ועוד) בעולם בגדי בייסיק לתינוקות מיוצרים מבד ויסקוזה או מודל, בשל תכונות הרכות והנידוף העדיפות על כותנה ללא שימוש בכימיקלים.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת בגד בייסיק ?

בגדי בייסיק מתאימים יעמדו בשני תקנים חשובים מאוד:

תקן GOTS – מאשר גידול אורגני של הכותנה ללא כימיקלים מזיקים.

תקן  OEKO-TEX– מאשר את כלל החומרים המשולבים בתהליך הייצור שאינם מזיקים לבריאות האדם.

משקל התינוק – מומלץ להתייעץ איתנו. חשוב שבגד הבייסיק יהיה צמוד לעור אך לא לוחץ. טבלת צבעים ומידות SKINNIES  מאפשרת התאמה בין הבגד למידות הגוף והגיל של התינוק

בגדי בייסיק וגרד – בגדי בייסיק בהחלט עשויים לעורר גרד במקרים מסוימים ויש לשים לב לכך. מלבד הכימיקלים שיכולים להיות משולבים בכותנה ואותם כבר הזכרנו, ישנם גם אריכים שמשולבים בהם חומרים אחרים כמו סיבי פוליאסטר או סיבים סינטטיים אחרים.

סוגי הבד – עדיפות ראשונה היא ויסקוזה ועדיפות שנייה היא בכל זאת 100% כותנה אם אין אפשרויות אחרות. בכל מקרה, בדיקת הכימיקלים והעמידה בתקנים שהזכרנו היא החשובה יותר.

האם כדאי לקנות בגד בייסיק לגיל 0-3 חודשים?

כן בהחלט, במיוחד עד גיל שנה , מומלץ שימוש בבגד בייסיק. עור התינוק עדיין לא פיתח את מנגנוני ההגנה הטבעיים ולכן הוא רגיש מאוד לכימיקלים המוספגים בבגדים ושאריות חומרי הכביסה שנשארים על הבגדים לאחר הכביסה.

איך יודעים איזה בגד בייסיק מתאים למשקל התינוק?

מומלץ להתייעץ איתנו. חשוב שבגד הבייסיק יהיה צמוד לעור אך לא לוחץ. טבלת צבעים ומידות SKINNISE  מאפשרת להתאים בהתאם למידות הגוף והגיל.

האם בגדי בייסיק לתינוקות יכולים לעורר גרד?

כן בהחלט. כתוצאה משני גורמים . הראשון ,כאשר האריג משולב בסיבי פוליאסטר או סיב סינטטי אחר . השני גם כאשר מדובר ב 100% כותנה, מעוררי הגרד הם החומרים המספגים בבד בתהליך הייצור. אריג הכותנה מספג בחומרים רבים בתהליך הייצור,  החל במעקבי בעירה, "לטקס" ואפילו ה"צבענים" בהם הבגד צבוע (גם בצבע לבן) עלולים לעורר גרד.

איך מתאימים את סוג הבד לתינוק?

ישנם שני גורמים חשובים, הראשון הוא סוג הבד. עדיפות ראשונה היא ויסקוזה ועדיפות שנייה היא 100% כותנה. הגורם המשמעותי יותר הוא החימיקלים המספגים בתהליך הייצור. מסיבה זו חשוב שהבגד יעמוד  בתקן OEKO-TEX.

מה מיוחד בבגד בייסיק SKINNIES של אטופיק קומ ?

למרות שמם, לא כל בגדי הבייסיק מתאימים באותה מידה לתינוקות בעלי עור רגיש במיוחד וחלקם עשויים לגרום לגרד למרות שהם עשויים כביכול מ-100% כותנה. לעומת זאת, בהחלט יש בגדי בייסיק כגון אלו של SKINNIES אותם אנחנו מוכרים שאינם כוללים כימיקלים ומונעים את התופעות הנ"ל.

לסיכום

למרות שמם, לא כל בגדי הבייסיק מתאימים באותה מידה לתינוקות בעלי עור רגיש במיוחד וחלקם עשויים לגרום לגרד למרות שהם עשויים כביכול מ-100% כותנה. לעומת זאת, בהחלט יש בגדי בייסיק כגון אלו של SKINNIES אותם אנחנו מוכרים שאינם כוללים כימיקלים ומונעים את התופעות הנ"ל.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

הנה בא האביב איך זה משפיע על העור שלנו

הנה בא אביב: איך זה משפיע על העור שלנו?

תקופת האביב מביאה עימה פריחה ומזג אוויר נעים, אבל גם לא מעט תופעות פחות רצויות כמו עליה בלחות, עקיצות ואלרגיות. המעבר לאביב קשה אפילו יותר למי שסובל מאטופיק דרמטיטיס. לכן אספנו בעבורכם מספר עצות זהב להתמודדות עם האביב בעזרתן תוכלו לעבור את התקופה הזו בשלום.

לקריאת הכתבה >