בגדי בייסיק לתינוקות Baby Basic

עורם של התינוקות שלנו רגיש מאוד. הוא עור דק פי חמישה מעורם של מבוגרים, עור התינוק ממשיך להתפתח אחרי הלידה. שני מנגנונים טבעיים עדיין לא מפותחים , "מעטפת החומציות" וה-"מחסום העורי". מסיבה זו עור התינוק רגיש לחומרים מבחוץ ומגיב אליהם ברגישות רבה יותר. 

עור התינוק ממשיך למעשה להתפתח לאחר הלידה, והשכבה העליונה, מתפתחת בהדרגה עד למצב בו העור מספק הגנה מפני השפעות חיצוניות. בלוטות הזיעה עדיין אינן מפותחות במלואן, הגוף הקטן נאבק כדי לווסת את מאזן החום שלו באופן עצמאי. זיעה שאינה מתנדפת מהעור מייצרת גירוי, בדומה ל"תפרחת חיתולים" לכן תינוקות זקוקים לשכבת הגנה חמה ועוטפת.

לא מדובר כאן רק בבדים טבעיים ונושמים שיכסו ויעטפו את עור התינוק, אלא גם במוצרי טיפוח עדינים במיוחד ללא תמציות סינטטיות של צבע וריח . מגע מטפח ואוהב של "עור לעור" תורם תרומה חשובה ומשמעותית להתפתחות התינוק.

מה זה בגדי בייסיק לתינוקות?

בגד בייסיק הוא למעשה "עור שני". תפקידו להוות חיץ אל העולם החיצון ולהשלים את תפקודי העור שעדין לא בשלים בעור התינוק. בגד בייסיק נותן מענה ל:

  • נידוף חום וזיעה מהעור
  • מניעת מעבר של חומרים כימיים הספוגים בבגדים רגילים: לטקס, מעכבי בעירה, חומרי הדברה ואפילו הצבע בו צבועים הבגדים
  • מניעת חיכוך עם העור

איך בוחרים בגדים לתינוקות ניובורן בייסיק?

זה לא פשוט, מירב בגדי הבייסיק הזמינים כיום , מסופגים בחומרים כימיים אשר עוברים לעור התינוק ומגרים אותו. גם כאשר רשום בתווית  100% כותנה. בגדי בייסיק מתאימים יעמדו בשני תקנים חשובים מאוד:

בגד בייסיק 100% כותנה ?

מירב בגדי הבייסיק בשוק הישראלי מיוצרים מכותנה. סיב הכותנה נדרש לתהליך כימי מורכב כדי לרכך אותו. בנוסף יכיל כימיקלים שונים שהוספו בתהליך הייצור (לטקס, מעקבי בעירה ועוד) בעולם בגדי בייסיק לתינוקות מיוצרים מבד ויסקוזה או מודל, בשל תכונות הרכות והנידוף העדיפות על כותנה ללא שימוש בכימיקלים.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת בגד בייסיק ?

כן בהחלט, במיוחד עד גיל שנה, מומלץ שימוש בבגד בייסיק כיוון שעור התינוק עדיין לא פיתח את מנגנוני ההגנה הטבעיים. רגיש מאוד לחימיקלים המספגים בבגדים ושאריות חומרי הכביסה שנשארים על הבגדים לאחר הכביסה.

האם כדאי לקנות בגד בייסיק לגיל 0-3 חודשים?

כן בהחלט, במיוחד עד גיל שנה , מומלץ שימוש בבגד בייסיק. עור התינוק עדיין לא פיתח את מנגנוני ההגנה הטבעיים. רגיש מאוד לחימיקלים המספגים בבגדים ושאריות חומרי הכביסה שנשארים על הבגדים לאחר הכביסה.

איך יודעים איזה בגד בייסיק מתאים למשקל התינוק?

מומלץ להתייעץ איתנו. חשוב שבגד הבייסיק יהיה צמוד לעור אך לא לוחץ. טבלת צבעים ומידות SKINNISE  מאפשרת להתאים בהתאם למידות הגוף והגיל.

האם בגדים בייסיק לתינוקות יכולים לעורר גרד?

כן בהחלט. כתוצאה משני גורמים . הראשון ,כאשר האריג משולב בסיבי פוליאסטר או סיב סינטטי אחר . השני גם כאשר מדובר ב 100% כותנה, מעוררי הגרד הם החומרים המספגים בבד בתהליך הייצור. אריג הכותנה מספג בחומרים רבים בתהליך הייצור,  החל במעקבי בעירה, "לטקס" ואפילו ה"צבענים" בהם הבגד צבוע (גם בצבע לבן) עלולים לעורר גרד.

איך מתאימים את סוג הבד לתינוק?

ישנם שני גורמים חשובים, הראשון הוא סוג הבד. עדיפות ראשונה היא ויסקוזה ועדיפות שנייה היא 100% כותנה. הגורם המשמעותי יותר הוא החימיקלים המספגים בתהליך הייצור. מסיבה זו חשוב שהבגד יעמוד  בתקן OEKO-TEX.

מה מיוחד בבגד בייסיק SKINNIES של אטופיק קומ ?

בגד בייסיק SKINNISE מוגדר כ-"אביזר רפואי", פותח באנגליה עבור המתמודדים עם מחלות עור כרוניות ואלרגיות. עשוי מסיב ויסקוזה טבעית , סריגה מיוחדת ללא תפרים בעל תכונות מיוחדות:

  • מבודד מהבגדים הרגילים
  • מנדף חום וזיעה
  • אינו מתחכך עם העור
  • מופיע במגוון צבעים (פיגמנטים אשר מקורם מאצות ים לא מגרה את העור)

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות: