תחבושת בגד רפואי Skinnieis- אחרי שתלבשו, לא תרצו להוריד

 למה צריך בגד רפואי?
חבישת העור האטופי  והרגיש בתחבושת בגד רפואי כחלק  מהטיפול , היא טכניקה מקובלת ברחבי העולם ומשמשת כחסם עורי מבודד מפני גורמים מגרים מהסביבה. לבישת בגד תחבושת מאפשרת לקרם/משחה אותם מרחנו להיספג בעור ולא בבגד,לצמצם / למנוע חדירה של אלרגנים ומזהמים מהסביבה החיצונית. בין אם מדובר באלרגנים הנמצאים באוויר וסביבת הבית ובין אם מדובר בגורמים מגרים  שמקורם בביגוד והפיגמנטים בהם נצבעים הבגדים. החבישה מסייעת גם בנדוף חום זיעה ולחות מהעור ובכך מאפשרת באופן אופטימלי לעור להיות במצב מנוחה ורגיעה. 


למה הכוונה בגורמים מגרים בביגוד?
תעשיית הטקסטיל והבגוד מתאימה את עצמה לחיים המודרניים. המשמעות היא יצור בגדים שמאפשר הוזלת מחירים והתאמתם לסגנון החיים האופנתי והמהיר שלנו .בשל כך מכילים הסיבים/הבדים/הבגדים עשרות עד מאות תוספים וחומרים מסוגים שונים לחיזוק הבגד, למניעת קימוט,פיגמנטים של צבע ועוד.
בגד כותנה לא מתאים?
בד הכותנה הוא בד שסופג לתוכו גם את התכשירים שמרחנו וגם את הלחות והזיעה מהעור ואינו מנדף אותם החוצה. הוא נעשה כבד,רטוב וחם והופך את הסביבה הישירה הבאה במגע עם העור ל"חממת גירוי" . הבגד הרטוב מתחכך בעור המגורה ומגביר עוד יותר את ההתקף.
אז למה לא להשתמש בתחבושות רגילות?
עד לפני מספר שנים היה מקובל להשתמש בתחבושות רגילות / שרוולים לטיפול זה. השימוש בתחבושות לא מאפשר שימוש חוזר ומשווה מראה חולה . בנוסף,השימוש בהן היה כרוך בתהליך מסורבל של חבישה, בחוסר נוחות  ואף הגבלה בתנועה, בחיכוך התחבושת בעור שלא פעם פגע בתהליך ,הזעת יתר והצטברות חום הגוף שהקשו על החלמה.
מה זה תחבושת בגד ?
תחבושת בגד  מתוצרת Skinnieis uk 
 פותח בשיתוף הקהילה הרפואית באנגליה והייחוד שלו הוא בסיב הבד ממנו הוא מיוצר – ויסקוזה טבעית ובטכניקת האריגה שלו. הבגד נותן מענה מיטבי לטכניקת חבישה  יבשה או רטובה. במערכת הבריאות באנגליה קו מוצרים זה מוגדר כתכשיר רפואי ומסופק במרשם רופא בבית מרקחת. קו מוצרי הבגוד נושא שני תווי תקן:
תקן CE- תו תקן אירופאי המקביל ל FDA  האמריקאי (רשות המזון והתרופות)
En1491  – תו קן אנגלי לציוד רפואי.


ולמה הוא יותר טוב מתחבושת, מבגד רגיל?
"תחבושת בגד" רפואי נעים למראה ונוח ללבישה. הבגד ללא תפרים, רך למגע וגמיש ואינו מתחכך בעור. סיב בד הויסקוזה נטול יכולת ספיגה ובכך הוא אינו סופג את הקרם/משחה אותם מרחנו על העור. כמו כן, אינו סופג לתוכו אלרגנים מהסביבה ולכן הוא נטול אלרגנים ומשמש מגן עורי מהסביבה. (מונע חדירתם ומגע שלהם מבחוץ לעור) .טכנולוגיית הבגד מאפשרת פינוי חום ,זיעה ולחות ובכך שומרת על "אקלים אופטימלי " לעור. כל אלו מאפשרים מנוחה לעור לצורך תהליך ריפוי והחלמה.
מתי ואיך לובשים?
שימוש בתחבושת בגד רפואי כשכבת מגן, כבגד בסיס תומך, וכמעטפת הגנה על העור היא פעולה תומכת המחזקת ומעצימה את  הטיפול בתכשירים השונים אותן אנו מורחים על העור. היעילות של התכשירים הטיפוליים להרגעת התהליך הדלקתי וריפוי הפצעים ויעילות התכשירים להעשרת העור בלחות תתחזק ותגדל כאשר נגן על העור בתחבושת בגד מתאים. הביגוד הרפואי של Skinnies הנו למעשה תחבושת צבעונית ללא מראה רפואי וניתן ללבישה  כהלבשה תחתונה במהלך היום או כפיג'מה בשעות הלילה. שימוש בתחבושת בגד רפואי מאפשר הגנה ומנוחה לעור במהלך שעות היום והפעילות מחוץ לבית ,בבית ובשנת הלילה.

אנחנו כאן בשביל לעזור לכם. מלאו את הפרטים בטופס הירוק כאן משמאל למעלה ונחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ חינם!

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם