בכל אביב זה קורה! האלרגיות מתעוררות ועושות בנו שמות!

כשאומרים אלרגיה למה מתכוונים?

בכל אביב זה קורה מחדש. כשהטמפרטורות מתחילות לעלות, האלרגיות מתעוררות ומתחילות לעשות בנו שמות.
אלרגיה היא תגובת יתר של מערכת החיסון לחומרים מסויימים שנמצאים בסביבה שלנו. חומרים אלה אינם מייצרים תגובה כלשהי אצל רוב האנשים. אבל אצל הסובלים מאטופיק דרמטיטיס אותם חומרים עלולים לגרום  לתקף של גרד, גירוי ופריחה כאשר הם באים במגע עם העור. לכן חומרים אלה מכונים אלרגנים –  כלומר חומרים הגורמים לתגובה אלרגית בגוף. 

מהם האלרגנים שמיוחדים לאביב?

בעונת האביב אבקני צמחים מתעופפים באוויר ומהווים גורם משמעותי לגירוי אצל הסובלים מאטופיק. מעוררי אלרגיה ידועים הם אבקני פרחים, אבקנים של שיחי בר ונוי ,פריחה של דשא ומגוון רחב של עצים. פיזור האבקנים ברוח או באמצעות חרקים היא הדרך של הצמחייה להתרבות.  האבקנים חודרים לכל מקום, נספגים בבגדים ואף נכנסים לתוך הבית. 

המגע של האבקנים עם העור עלול להדליק התפרצות של התקף אטופיק. נוכחותם בדרכי הנשימה בקרב אנשים אלרגיים עלולה לגרום לנזלת, עיניים צורבות ודומעות, שיעול וקוצר נשימה.

allergy-1200X628

אז מה עושים?

אם חשבתם שהפתרון הוא להגיף את התריסים ולהסתגר, אז זהו שזה עוזר רק באופן חלקי. הרבה מאוד מהאלרגנים הם "אלרגנים מרחפים" שנישאים באוויר, נכנסים הביתה דרך חלונות פתוחים, או נספגים בבגדים אותם אנו לובשים. חשוב לנקות ולאורר את הבית, לשמור על חלונות סגורים במידת האפשר. לוודא שהדשא קצוץ ולא פורח ולמי שסובל מאוד מומלץ להימנע מגידול צמחים העלולים לגרום להתקף אלרגיה.

בנוסף לכל אלו אנו ממליצים על שימוש במנטרלי אלרגנים ייחודים:

1. לכבס את כל כביסת הבית עם "תוסף כביסה מנטרל אלרגנים".
2. לרסס את כל הטכסטיל בבית באמצעות "אוטם אריגים מנטרל אבק"
3. לנגב את המשטחים בבית עם "מנטרל אבק לניגוב משטחים"

שימוש בכל אלו יצמצם באופן משמעותי את המגע של העור עם אלרגנים ואת ההתקף האטופי שמקורו באבקני צמחים למיניהם.

מאחלים לכם אביב נעים ללא גירודים  🙂

 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם