חשיבות של חבישה ומהי חבישה רטובה /יבשה

החלמה של פצע מתקיימת בתהליך אפיתליזציה (בניית שכבת עור).
בתהליך הריפוי נבנים תאים הבונים רקמות ולכן סביבת הפצע צריכה לספק לחות שמאפשרת את יצור סיבי החלבון שהוא המרכיב של העור, הלחות משפרת יכולת נדידה של תאים חשובים לתהליך הריפוי לאזור הפצע ומפחיתה כאבים.את החמצן שהפצע דורש לריפוי הוא מקבל דרך אספקת הדם.
מחקרים חדשים מחזקים את הממצאים שפצע צריך להיות חבוש כל הזמן ואין כל הצדקה רפואית לחשוף אותו, משום שלמעשה הסביבה המיטבית עבורו היא סביבה לחה.


"חבישה רטובה" היא טיפול מוכר ומקובל בעולם למתמודדים עם אטופיק דרמטיטיס.
היא מביאה להקלה בגרד ובגירוי, הטבה משמעותית במצב העור, החלמה ושיפור באיכות השינה ושגרת היום יום.
בתהליך החבישה מלבישים על עור לח שנמרח בנדיבות בקרם- במידה ויש פצעים ,או משחה- במידה והוא מאופיין ביובש, בגד רפואי יעודי רטוב, המהווה תחבושת מותאמת לכל הגוף.
עד לפני מספר שנים היה מקובל להשתמש בתחבושות רגילות לטיפול זה.השימוש בהן היה כרוך בתהליך מסורבל של חבישה, בחוסר נוחות ואף הגבלה בתנועה, בחיכוך התחבושת בעור שלא פעם פגע בתהליך ההחלמה,הזעת יתר והצטברות חום הגוף שהקשו על החלמה.

חברת Skinnies מאנגליה בשיתוף עם הקהילה הרפואית פיתחה ביגוד רפואי אשר נותן מענה מיטיבי לטכניקת החבישה .הייחוד הוא בסיב הבד המיוצר מויסקוזה טבעית וטכניקת האריגה.
זה הוא "בגד- תחבושת" נעים למראה ונוח ללבישה. ללא תפרים. רך וגמיש ואינו מתחכך בעור.נקי מאלרגנים ומונע חדירתם מבחוץ. מאפשר פינוי חום ולחות ובכך מאפשר מנוחה לעור לצורך תהליך ריפוי והחלמה,

"חבישה יבשה" היא טיפול מוכר ומקובל בעולם למתמודדים עם אטופיק דרמטיטיס , ומחלות עור נוספות.
החבישה היבשה משמשת כחסם מבודד בין הגוף לסביבה.
תפקידה לצמצם / למנוע חדירה של אלרגנים ומזהמים מהסביבה החיצונית. בין אם מדובר באלרגנים הנמצאים באוויר וסביבת הבית או באלרגנים שמקורם בביגוד והפיגמנטים בהם נצבעים הבגדים.
החבישה היבשה מאפשרת הגנה ומנוחה לעור במהלך שעות היום והפעילות מחוץ לבית.
עד לפני מספר שנים היה מקובל להשתמש בתחבושות רגילות לטיפול זה. השימוש בהן היה כרוך בתהליך מסורבל של חבישה, בחוסר נוחות ואף הגבלה בתנועה, בחיכוך התחבושת בעור שלא פעם פגע בתהליך ,הזעת יתר והצטברות חום הגוף שהקשו על החלמה
הביגוד הרפואי של Skinniesהנו למעשה תחבושת צבעונית ללא מראה רפואי אשר ניתן ללבוש מתחת לביגוד נוסף (או בלי ביגוד נוסף) .
בזכות העיצוב והצבעים (ממקורות שאינם אלרגנים) אינם נראים "רפואיים" ומאפשרים שכבת הגנה לעור בכל שעות הפעילות.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם