טיפול באסטמה של העור אצל מבוגרים

טיפול באסטמה של העור אצל מבוגרים

כל אדם הסובל מאסטמה של העור יודע כי מדובר בפגיעה משמעותית באיכות החיים, בדגש על התקופות בהן המחלה מתפרצת. אמנם אסטמה של העור אצל מבוגרים היא מחלה כרונית שלא ניתן לרפאה לחלוטין, אולם בהחלט קיימים טיפולים היכולים להביא להקלת הסימפטומים ולהארכת תקופות ההפוגה. במאמר הבא נדבר על טיפול באסטמה של העור אצל מבוגרים.

גישות הטיפול הקיימות

לפי הנתונים העדכניים, אסטמה של העור מבוגרים הינה מחלה נפוצה מאוד ממנה סובלים כ- 10% מהאוכלוסייה. למרות שנערכו אודות מחלה זו מחקרים רבים, עדיין אין עבור אסטמה של העור מבוגרים טיפול אפקטיבי לחלוטין, ובוודאי לא כזה המקנה ריפוי שלם ומוחלט. יחד עם זאת, ישנן גישות שונות לטיפול במחלה זו, חלקן מגיעות מעולם הרפואה הקונבנציונאלי וחלקן מעולם הטיפול המשלים והאלטרנטיבי, כאשר לעיתים קרובות יש תוצאות טובות יותר לטיפול אינטגרטיבי המשלב בין הגישות השונות. עוד חשוב להדגיש כי בכל הקשור אל אסטמה של העור, טיפול במבוגרים הינו יעיל יותר כאשר הוא מותאם באופן אישי ומדויק אל אדם, מצבו הגופני והרפואי, הסביבה בה הוא חי, וכדומה.

היבט משמעותי מאוד של הטיפול באסתמה של העור הינו זיהו של גורמים מגרים המצויים בסביבה החיצונית, אשר יכולים לגרום להתקף נוסף, וכמובן הימנעות מהם. כך לדוגמא, הגורמים המגרים יכולים להיות סבוני, חומרי ניקיון או ביגוד מסוים, וכמו כן חשוב להקפיד על תנאי הלחות והטמפרטורה שמתאימים לאותו אדם. מלבד זאת, הטיפול בהחלט יכול לכלול שימוש במשחות ייעודיות, בקרם לחות ייעודי, בסטרואידים ואנטיהיסטמינים, בתרופות נוגדות דלקת ובאנטיביוטיקה – הכל בהתאם לתגובה הדלקתית של העור. יש לציין כי במקרים חריפים במיוחד עשויים הרופאים להמליץ על תרופות ביולוגיות המדכאות את המערכת החיסונית.

 

חשיבותו של הטיפול המותאם והאינטגרטיבי

כאמור, עבור אסטמה של העור אצל מבוגרים אין טיפול אחד ויחיד, אלא קשת רחבה של אפשרויות. הטיפול המשלים למחלה זו כשמו כן הוא – אינו מנוגד או מחליף את הטיפול הקונבנציונאלי אלא משלים אותו. השלמה זו חשובה במיוחד עבור מקרים בינוניים וקשים של אטופיק דרמטיטיס, שכן השילוב תורם לחיזוק ושיקום העור, ומביא לשיפור איכות החיים של החולה לאורך זמן. בתוך כך, השילוב של טיפולים משלימים אכן ניתן בשאיפה להביא לצמצום השימוש בתרופות הרגילות, שכידוע מלוות בתופעות לוואי שונות.

באטופיק קום אנו מציעים תכשירים שונים לצורך טיפול באסטמה של העור אצל מבוגרים, המהווים חלק מתוכנית טיפול אישית שנבנית ספציפית לכל מטופל. אנו מתחילים בדיקה ואבחון אצל רופא מוסמך בעל ניסיון רב בתחום, וממשיכים לאבחון ובירור של הגורמים הספציפיים שמביאים לגירוי בסביבת החיים שלו המטופל. לאחר מכן, אנו בונים עבורו פרוטוקול אישי לתקופת שיקום, אשר מיועד למצבים בהם ההתקף מתרחש, וכן פרוטוקול לתקופת שימור ומניעה. אנשי המקצוע שלנו מלווים את המטופל עם הדרכה טלפונית וכן בביתו, וזאת בנוסף להנגשת מידע ומדריכי טיפול באינטרנט, קבוצת פייסבוק פרטית, מתן תשובות לשאלות ברשת, וכאמור גם חנות אינטרנט המציעה מגוון פתרונות ומוצרים.

למידע נוסף אודות אסתמה של העור וטיפול במבוגרים, לקביעת פגישת אבחון ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

 

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם