לילה טוב- שינה רגועה עם אלרגיות ואטופיק דרמטיטיס

י

למה בלילה הכל יותר מציק?
בשקט של הלילה,אנחנו חשופים יותר מתמיד לכל גירוי חיצוני או פנימי. זה קשור לשקט שמסביב ולרגישות לכל גירוי חיצוני או פנימי.
זה קשור לתהליכים כימיים ולטמפרטורת הגוף. זה קשור לכך שאנחנו מזיעים יותר,אין פינוי חום וזיעה,בעיקר באזורים בהם הגוף בא במגע עם המזרן.
זה קשור לכך שקיימת רגישות מוגברת לגורמים מגרים המצויים במצעים/מזרן. קרדית האבק שזהו המקום בו היא גדלה ומתפתחת. קשקשים מחיות מחמד, ואלרגנים אחרים מהסביבה הנספגים במזרן ובמצעים ומעוררים תגובות גירוי ואלרגיה לא נעימות ומציקות.
אנחנו לא ישנים בלילה, זה ממש קשה…
למתמודדים עם אטופיק דרמטיטיס, וגם אלרגיות למיניהן, שעות הלילה יכולות להיות קשות יותר משעות היום.אלו הרגעים שבהם הסימפטומים הפיזיולוגים של  המחלה מציקים ומטרידים ביתר שאת.הגירוי והגרוד יכולים להקשות על תהליך ההרדמות ומשבשים את שנת הלילה שמופרת לעיתים קרובות. לעיתים קרובות מייצרים תהליך של תלות במבוגר האחראי (הורה) ולמעשה גורמים להפרעות בשנת הלילה של כל בני המשפחה.
אילו השפעות יש ללילה של גירודים וללא שינה?
מחסור בשנת לילה רציפה,שקטה ורגועה משפיע על כל הבט בשגרת החיים, של המתמודד ושל כל בני המשפחה. אצל ילדים בשנת הלילה מופרש הורמון הגדילה, ושיבוש בשנת הלילה משבש את הפרשתו ומשפיע על התהליך הגדילה. כשלא  ישנים טוב, הם מתקשים להתעורר בבוקר וכשהם קמים הם לרוב עייפים. העייפות מייצרת חוסר שקט, עצבנות יתרה, חוסר סבלנות, חוסר ריכוז, סף תסכול נמוך . אלו משפיעים על יכולתם להתרכז במסגרת החינוכית בה הם שוהים, להיות קשובים, חברותיים ולפתח מיומנויות של לימוד וכישורים חברתיים.לעיתים זה משפיע על התיאבון,על המוטיבציה וגם על מערכות היחסים בתוך המשפחה, עם בני המשפחה וגם בין בני המשפחה האחרים.
אז מה עושים?
ההתמודדות היא מאוד מאוד אישית לכן, מומלץ תמיד להתחיל מתהליך ברור אישי של הגורמים המגרים והגנה/הימנעות ממגע איתם בכלל, בסביבת המיטה והמצעים בפרט.
איך עושים זאת?
מקפידים על טיפול בהתאם להמלצת הרופא המטפל בהתמדה ובהקפדה. במקרים של אטופיק דרמטיטיס מקפידים כי בלילה העור יהיה מרוח בשכבה נדיבה של קרם לחות עשיר ואנטי בקטריאלי על מנת לייצר שכבת מגן. שומרים על טמפרטורת חדר של 21-24 מעלות וכ- 50 אחוזי לחות.

משתמשים במצעים מכותנה טבעית או אורגנית,המיוצרים בארה"ב  ונושאים תווי תקן מאושרים .

  Gots זהו תו תקן המאשר  כי מדובר במוצר ידידותי לסביבה, ובעיקר ללא כימיקלים רעילים, תוספת של חומרי צבע, לטקס או כל חומר שעשוי לגרום לגירוי ותגובה אלרגית.עובי הסיב וצפיפות האריגה פותחו במיוחד על מנת להיות עמידים ולא לאפשר מעבר של קרדית האבק וגורמים מגרים נוספים. המצעים נעימים למגע, רכים ומלטפים ומאפשרים שינה בסביבה נעימה ,נקייה ובטוחה. ההקפדה על איכות המצעים עם האישור המתאים חשובה מאוד לשנת לילה איכותית. מצעים שאינם סופגים אלרגנים מהסביבה, מייצרים סביבת שינה רכה נעימה ובטוחה, ומאפשרים לירידה בכמות ועוצמת הסימפטומים.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם