סימני אלרגיה אצל תינוקות

סימני אלרגיה אצל תינוקות

הורים רבים נתקלו כבר בשאלה איך מזהים אלרגיה אצל תינוקות. ואולם, התשובה איננה כה פשוטה מפני שמדובר במגוון רחב של תסמינים המופיעים בדרגות חומרה שונות, ומשתנים כמובן מתינוק אחד לאחר. יחד עם זאת, בשורות הבאות נעשה סדר בדברים ונסקור מספר סימני אלרגיה אצל תינוקות וקבוצות מרכזיות שלהם.

כמה מילים על אבחון

לעיתים קרובות יכולים ההורים לראות בכוחות עצמם שהתינוק סובל מתגובה אלרגית, בעזרת זיהוי תסמינים כמו אלו שנביא בהמשך. יחד עם זאת, עדיין חשוב לבצע בדיקה אצל מומחה לאימונולוגיה קלינית, כלומר רופא המתמחה בתחום המערכת החיסונית – שכן היא משחקת תפקיד עיקרי בתגובות אלרגיות. במילים אחרות, את הבדיקה ניתן להתחיל בבית באופן עצמאי על ידי זיהוי התסמינים, ואם מדובר בתגובה מציקה ומדאיגה שאינה חולפת מהר, אפשר לפנות לרופא המשפחה ולקופה – אשר יפנו אתכם לאימונולוג. הבדיקה עצמה תהיה כרוכה בתשאול שלכם על התסמינים בהם הבחנתם, בדיקה גופנית של ילדכם, ושאלות לגבי סביבת הבית – למשל הימצאות חיות מחמד, פרחים מסוים, מוצרי לטקס וכדומה. לאחר מכן ניתן לבצע תבחין עורי שבו מזליפים חומרים מסוימים שיש לגביהם חשש כי הם מעוררים אלרגיה בתינוק. ההזלפה נעשית לרוב על אמת היד, בכמויות מזעריות כמובן, עד שמוצאים את הגורם העיקרי לתגובה. מאידך, לעיתים הגורם ברור מאוד וניתן בהחלט לחסוך את המבדק שאינו נעים ואף עלול להיות מסוכן, ולכן הרופא ימשיך מייד להמלצות אודות טיפול ומניעה.

 

תסמינים של אלרגיה

כאמור, סימני אלרגיה אצל תינוקות יכולים להיות מגוונים. המרכזיים והשכיחים שבהם הינם פריחה על העור שהינה חריפה יחסית ועל פני שטח גדול, גודש בגרון ובאף, עיטושים, צריבות ודמעת בעיניים, גירודים, נפיחות ועוד. חשוב לציין כי קיים הבדל גדול בין תגובה אלרגית פשוטה וסטנדרטית לבין תגובות חריפות, שיכולות בהחלט לסכן חיים. מדובר בתגובה קשה למזונות מסוימים, לעקיצות דבורים וכדומה, שנקראת בעגה המקצועית בשם אנפילקסיס. מצב זה מתאפיין בין היתר בקוצר נשימה, לחץ דם שיורד במהירות, התנפחות של דרכי הנשימה, ואף איבוד ההכרה. מטבע הדברים, מצבים אלו מצריכים התערבות דחופה.

בכל מקרה, הטיפול באלרגיות של תינוקות חייב לכלול גם מניעה, וזאת על ידי הרחקת ונטרול הגורמים האלרגנים שזוהו. המטרה מושגת למשל על ידי טיפול ברטיבות בבית, הרחקת חרקים ומזיקים, שימוש בתכשירים מנטרלי אלרגנים לבדים, משטחים וחיות מחמד, ועוד. למידע נוסף בנושא ועל המוצרים מנטרלי האלרגנים שלנו, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם