עור אטופית

דלקת עור אטופית ונטרול אלרגנים בסביבת החיים

את הגורמים למחלת דלקת עור אטופית (אטופיק דרמטיטיס) ניתן לתאר ולסווג בדרכים שונות, הגם שהסיבה המדויקת איננה ברורה לחלוטין מפני שמדובר במערכות מורכבות, הפועלות לא פעם במקביל ובשילוב זו עם זו. יחד עם זאת, אחת מדרכי ההתייחסות הכללית עבור הגורמים של עור אטופי, תהיה לחלקם לחיצוני ופנימי. במילים אחרות, קיים המצב הגופני הפנימי שמייצר בעיה עורית ובעיה של מערכת החיסון, ומהצד השני יש את המצב החיצוני שהוא כמובן החומרים שהגוף נחשף אליהם. מכאן אנו למדים שהטיפול במחלה יהיה היעיל ביותר אם תהיה התייחסות הן לגורמים פנימיים והן לחיצוניים, כאשר לנטרול הגורמים החיצוניים יש כמה מהלכי ומוצרים אפשריים.

דוגמאות למוצרים מנטרלי אלרגנים

למרבה הצער, אי אפשר להצביע על אלרגן אחד, כזה או אחר, העומד מאחורי דלקת עור אטופית, ואפילו לא ניתן לספק רשימה כזו. הסיבה היא שכל אדם בעל עור אטופי יכול להיות רגיש לקשת רחבה מאוד של חומרים, ללא ארגון ברור. על כן, ישנה חשיבות גדולה לביצוע אבחון אישי של הגורמים המעוררים את התגובה החיסונית, ולבניית תהליך אישי המערב את אורחות החיים ואת ארגון הסביבה הביתית בצורה נכונה. מדובר במספר מעגלים המשלבים אלמנטים שונים, כמו קרמים ומשחות, ביגוד חבישה, מצעים וכדומה, וגם מנטרלי אלרגנים. מרכז אטופיק קום מציע נכון להיום שני מוצרים לנטרול אלרגנים דרך החנות המקוונת:

  • תוסף כביסה מנטרל אלרגנים – מדובר בתוסף כביסה המנטרל אלרגנים שמקורם בעובש, באבקני פרחים, בקרדית האבק ועוד, הנמנה על הפופולאריים ביותר כיום בתחום מוצרי האלרגיה בארה"ב. כידוע, קרדית האבק מייצרת אלרגניים הנוטים להתרבות על ספות, וילונות, מצעים, שטיחים ואזור המיטה, וזהו אחד הגורמים המשמעותיים להתפרצות אסטמה של עור, עם תסמינים כמו נזלת, עיטוש, קשיי נשימה, עיניים אדומות, גירודים וכדומה. אחד היתרונות המהותיים של מוצר זו הוא יעילותו לצד פשטות השימוש, שכן ניתן להשתמש בו בכל סוגי הכביסה בבית, ורק מוסיפים כמות קטנה לאבקה או לנוזל הכביסה הרגיל שלכם. אפשר להשתמש בו בכל טמפרטורת כביסה, הוא שומר על צבע הבדים, והוא נבדק והוכח מדעית ומומלץ מטעם מומחים לאלרגיות.

 

  • מנטרל אלרגנים משולב לחיות מחמד – אם יש לכם חיות מחמד בבית כדאי שתדעו שהן יכולות להיות אלרגנים המעורר התפרצות אסטמה של העור, עם תסמיני הגירוי, הגירוד והאלרגיה. מוצר זה מנטרל אלרגנים שמקורם בחיות מחמד כגון חתולים, כלבים, תוכים, שרקנים וכדומה. זהו מוצר פשוט מאוד לשימוש כאשר רק צריך לספוג בו מטלית ולנגב את פרוות החיה בכל שטחה, כאשר בחודש הראשון עושים זאת בכל יום, ולאחר מכן בכל 3 ימים. בנוסף, עליכם לרסס את המוצר באזור המרבץ של החיה. יש לציין כי הוא שומר על פרוותה בריאה ומבריקה ואינו מדמיע.

 

למידע נוסף על דלקת עור אטופית ועל המוצרים שלנו, לקביעת פגישת אבחון והתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם