שאלות ותשובות בנושא קרמים ומשחות

למתמודדים עם אטופיק דרמטיטיס ממלץ להיות "משומנים דק" כל הזמן בקרם או משחה.
חשוב לדעת
את ההבדל בין קרם ומשחה וההשפעה על העור.
חשוב למצוא איזה סוג קרם או משחה מתאימים (מינרלי / צמחי) לפני שרוכשים מוצר כזה או אחר.
חשוב ללמוד לקרוא את מרכיבי המוצר.

קרם- הנו מוצר על בסיס מים , כלומר מעל 70-80% מהמוצר הם מים. כתוצאה מנידוף המיים (אינם חודרים לעור) כמות קטנה מאוד של שמן נספגת בעור. ממלץ לבצע מריחה מידי כשעה.

משחה – הנה מוצר על בסיס שמן , כלומר מעל 70-80% הם שמן המזין את העור. בד"כ פחות נעים לשימוש בשל המרקם (לעומת קרם) אך יותר אפקטיבי . יש למרוח מידי מס' שעות

בתחום המשחות והקרמים יש שני מקורות לשמנים. שמן ממקור מינרלי (מן האדמה "תזקיקי נפט" ) או שמן ממקור צמחי (מיצוי קר או חם) . הדרך היא לנסות על אזור קטן בעור לפני השימוש. סטטיסטית שמנים ממקור מינרלי יעילים יותר לעומת שמנים צמחיים. אין מה לחשוש משמנים מינרלים (תזקיקי נפט).

המתמודדים עם אטופיק דרמטיטיס , ממלץ שיהיו מרוחים כל הזמן על כל הגוף. מוצרים אשר הנם קרם ( בסיס מים) ממלץ להמרח מידי כ- שעה. מוצרים אשר הנם משחה (בסיס שמן) ממלץ להמרח לפחות 4 פעמים ביום.

יש לזכור שני נתונים חשובים : האחד מירב הקרם / משחה נספגים בביגוד ולא בעור. והשני "עור משומן " חוסם חדירת אלרגנים לעור והתחלתו של "מעגל הגרד גרוד"

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם