רגל סוכרתית

מחלת הסוכרת מתבטאת בהפרעה בחילוף החומרים ומשפיעה על עליית רמת הסוכר בדם, מחסור בייצור אינסולין או חוסר יכולת לנצלו על ידי הגוף.אדם שאובחן כחולה במחלת הסוכרת נאלץ לשנות במקצת את שגרת חייו, על מנת לטפל במחלה ולמנוע סיבוכים.

מחלת הסוכרת גורמת לרגישות גם בכפות הרגלים. האטת זרימת הדם אל פלג הגוף התחתון מאטה את החלמתם של שלפוחיות, פצעים וחתכים, בשל המחסור בחמצן וחומרי ריפוי, מצב אשר דורש הקפדה על היגיינה, שימוש בגרביים מיוחדות ומוצרים ייעודיים.

בנוסף, בשל מחלת הסוכרת, עלול להיווצר נזק למערכת העצבים, הגורם לחוסר תחושה בכפות הרגליים. חוסר התחושה מקשה על חולה הסוכרת להבחין בכל מצב של חוסר נוחות: החל מפצעים ושפשופים ועד קיפולים בגרביים, רכיסה חזקה של הנעליים וכדומה. בשל סמיכות הדם, החמצן מגיע בצורה איטית יותר אל פלג הגוף התחתון והרגליים, ומכאן שכל שפשוף או חבלה עלולים להתפתח לפצע, שיהפוך לכיב סוכרתי. גילוי מאוחר של פגיעה בכף הרגל עלול להוביל לזיהום הפצע, ואף להסתיים בקטיעה.

המידע והתכנים באתר נועדו להרחיב את דעת הקורא ,אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.