תהליך ברור גורמים מגרים – תהליך אישי

תהליך ברור גורמים מגרים אישי הוא הדרך הקצרה להשתלט על המחלה ולנהל אותה
לא…זה לא בדיקות אלרגיה. זו מתודולגיה פשוטה שמיישמים בבית אז  מה זה תהליך ברור גורמים מגרים אישי ולמה חשוב להתחיל איתו ?
נתחיל בדוגמא מעולמות אחרים:
נסו לדמיין בית ללא ארונות,ללא מקום קבוע לחפצים,בלי לקפל כביסה,בלי לשים כלים או צעצועים למקומם. בלי לערוך קניות, בלי סדר יום ובלי שגרה.
איך היו נראים החיים שלכם ? איך הייתם מרגישים? חלקכם או רובכם בודאי יענו: "אין סיכוי, היינו משתגעים"…😡
זו התשובה !!! זה מה שקורה לעור שלך/ של הילד שלך כאשר מחוסר האונים ומהרצון  לטפל אנחנו מלעיטים אותו בתכשירים רבים שונים בלי סדר,שיטה או שליטה ועל העור נוצר בלאגן .
(ואנחנו עוד מחכים לנס שיעשה לו (ולנו) שקט…. )

או דוגמא נוספת: אנחנו פוגשים מתמודדים או הורים של… שקנו את "קרם הקסמים" עליו שמעו, או קראו בפרסום במדיה החברתית, רק כדי לגלות שחלקם לא עוזרים, ולעתים ,למרבה הצער (והגירוד) הם אפילו מחמירים את המצב. כהכל וכלום לא עוזר, ככל ניראה הבעיה היא בדרך שבה משתמשים במוצרים, והניהול של המחלה ולא בהכרח במוצרים עצמם.
שימוש בתכשירים "מצילי חיים" שקיבלתם כהמלצה ברשת, גם אם הם מוכרים וידועים כאיכותיים לא בהכרח ייתן תוצאות , אם במיידי ואם ללטווח ארוך והעור שלנו בינתיים משמש מעבדת ניסוי להמלצות, שוב ללא סדר, אירגון או התאמה.
מה שקורה, זה בדיוק ההפך… על העור כמו בבית המבולגן יש מהומה….שקשה להבין אותה והדרך היחידה להשתלט ולייצר שגרה שפויה היא לעשות סדר!!
זהו תהליך ברור גורמים מגרים אישי
עושה סדר בידע,בתכשירים,בדרך ובכמות שמשתמשים בהם,בהבנה וכל זה מאפשר להגיע וגם לשמור על שגרה ומחזיר לנו את השליטה .
העור הוא האיבר המשמש כמחסום והגנה על גופנו, מגן מפני נידוף נוזלים, ומגן מפני חדירת מזהמים. אצל אדם בריא הוא משמש כמחסום, ומגיב רק במיקרים שהוא באמת חשוף ל"סכנה"
אצל המתמודדים עם בעיות עור למינהן ( אטופיק דרמטיטיס, אלרגיות, עור רגיש, פסוריאזיס, רגל סכרתית, פצע קשי ריפוי, EB , מטופלים אונקולוגים, גרד כרוני, גלי חום, בגיל המעבר) העור פגוע , כשבכל מחלה הסיבה לכך יכולה להיות שונה : סיבה גנטית, תופעה נלווית למחלה, תופעת לוואי לטיפול במחלה .
ללא קשר מה גורם להן, כולן גורמות לעור להיות חשוף, רגיש, פגיע ומגיב לגורמים מגרים מהסביבה משום שהמחסום העורי פגום/נפגם ואינו ממלא את תפקידו כ"חומת מגן" .
מכיוון שהתגובה העורית היא מאוד אינדבידואלית, חשוב מאוד לעשות תהליך אישי שבו כל אחד ידע לבחון מה מתאים לעור שלו ומה לא ויתפור לעצמו את "החליפה" המתאימה לו.

  • 052-397-9500
  • 04-6651333


לשאול שאלה


לערכת פרוטוקול בסיסית לחץ כאן

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות: