תכשירים היפואלרגיים לאטופיק דרמטיטיס או בעיות עור אחרות

מה זה תכשיר היפו אלרגני ? 
המונח היפואלרגני הוא מונח שעיקרו שיווקי. כוונתו לידע את המשתמש בו כי נמנעו מלהכניס בו רכיבים הידועים כמעוררי תגובה אלרגית וכי כי היצרן ערך בדיקה קלינית על קבוצת נחקרים, על מנת לבדוק האם הם מגיבים בתגובה אלרגית  מכל סוג שהוא בעור. (פריחה,אדמומיות,גרוד,גירוי,יובש,עיקצוצים ועוד).אין לו למונח היפואלרגני, יכולת להבטיח שום דבר על התאמתו או אי התאמתו לעור שלכם.
איזו בדיקה עושים?
מדובר בד"כ בקבוצת נבחרת של נבדקים מבוגרים, המשמשים נסיינים למבחני רגישות בעור ובמידה ואיש מהנסיינים לא הגיב בתגובה אלרגית עורית ,היצרן יכול להכריז על המוצר כהיפו אלרגני. 
האם תכשיר היפו אלרגני לא יגרום לתגובה אלרגית לעור הרגיש /אטופי? 
למרות הצורך ברישיון מ. הבריאות בתכשירים השונים, כל חברה יכולה לטעון לתכשיר היפו אלרגני מבלי שתידרש להוכיח טענה זו. ומכיוון שאין כללים מחייבים מתי מותר לסמן תכשיר כהיפואלרגי ,גם רשיון מ. הבריאות אינו ערובה כי התכשיר לא יגרום לתגובה אלרגית. 
אז יכול להיות מצב שמוצר המסומן כהיפואלרגני לא יתאים לעור שלי?
בהחלט!!! אין כל בטוחה כי תכשיר המסומן כהיפו אלרגני לא יעורר תגובה עורית רגישה, והנטייה להשתמש במונח זה כאילו זו הבטחה שהתכשיר בטוח לעור האטופי היא שגויה מיסודה.
המונח היפו אלרגני, אינו תעודת ביטוח להתאמת המוצר לעור הרגיש או האטופי , או לשימוש בכל בעייה עורית, ואפילו בשימוש למי שעורו בריא . בשימוש במוצר שכזה בהחלט יכולה להתעורר תגובה אלרגית לכל כתוצאה מרגישות לרכיב כזה או אחר אחר המצוי בתכשיר.
אבל כתוב על המוצר?….
תוויות, ציורים, סמלים ,וגם הכרזות  שיקוויות כמו : " מוצר מהטבע", מותאם לאטופיק", "נטול סבון"  "מכיל מיצוי טבעי" ועוד. …עשויות לעשות רושם כי המוצר מכיל חומרים המרמזים או מכוונים לשימוש כזה או אחר,עשויים מחומריים מסויימים בלבד או מתאימים ואינם מגרים לעור.אולם לא פעם בבדיקה מעמיקה שתחילתה בקריאת הרכיבים לעומק והבנתם, ובעיקר, כאשר תנסו את המוצר לשימוש על העור שלכם, תגלו שאלו מקדמי מכירות  וגימיקים שיווקיים ובפועל למרות ההבטחה, הם אינם יעילים ומתאימים עבורכם.
אז מה עושים?
כמו כל מוצר אחר, נהגו בזהירות. מרחו תמיד מעט מהתכשיר על שטח עור קטן והמתינו כמה שעות. 
רק במידה והמוצר אינו מעורר תגובת גירוי, מומלץ למרוח על כל העור ולעבור לשימוש שוטף.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם