אלרגיה אצל ילדים

דברים שכדאי לדעת על אלרגיה אצל ילדים

אלרגיה אצל ילדים היא תופעה נפוצה למדי ורבים סובלים ממנה בעיקר בעונות המעבר, אך לעיתים גם באופן קבוע ובליווי של בעיות נוספות כמו אסטמה של העור. מטבע הדברים, ההורים רוצים לספק את המענה הטוב ביותר עבור אלרגיה בעור אצל ילדים שלהם, אז אם אינכם מכירים עדיין את התופעה כדאי שתרכשו מידע בסיסי ותקראו את השורות הבאות.

אלרגיה – למה הכוונה?

לכל אחד מאיתנו יש מערכת חיסונית שמטרתה להגן על הגוף מפני זיהומים מסוגים שונים, ובדרך כלל היא מבצעת את העבודה באופן תקין – לפעמים יותר ולפעמים פחות בהצלחה. יחד עם זאת, יש מצבים בהם המערכת פשוט עובדת יותר מדי חזק, יותר מדי מגוננת על הילדים שלכם, ולמעשה היא פועלת כנגד חומרים שאינם מעמידים כל סכנה לילד (אבקנים של פרחים, קרדית האבק, לטקס, שערות של חיות מחמד, מזון מסוים וכדומה).

כאשר מערכת החיסון פוגשת את החומרים האלו בפעם הראשונה היא לומדת אותם ועדיין לא מגיבה, רק מתכוננת ואין שום אפשרות לדעת שהדבר קורה או שהילד נתקל בחומר שיעורר אלרגיה בעתיד. ואולם, בפעם הבאה שהילד נמצא במגע חיצוני או פנימי עם אותו חומר (מזון, תרופה, מתכת מסוימת), המערכת מגיבה חזק ומייצרת רמה גבוהה של היסטמנים. תפקידם של ההיסטמינים הוא כמובן חיובי, כלומר להילחם בסכנה, רק שאין כל סכנה אמיתית אבל כן נוצרים תסמינים כגון גירוד, פריחה ואדמומיות, אשר הגירוד שלהם גם יכול להוביל לדלקות ולזיהומים. זה התהליך על קצה המזלג, אולם ראוי להדגיש כי הוא יותר מורכב מהתיאור הנ"ל.

 

כיצד מטפלים באלרגיה של ילדים?

אלרגיה אצל ילדים יכולה להופיע בדרגות חומרה שונות, החל במקרים קלים מאוד שחולפים עם הזמן ללא התערבות מיוחדות, ועד למצבים קשים העלולים לגרום לתגובה אנפליקטית ואף לסכנת חיים. לכן, הטיפול יהיה מותאם לילד, למצב וחומרת האלרגיה שלו וכמובן לגורמים מעוררי האלרגיה – כלומר האלרגנים. לשם כך יש להבין ולאבחן כמובן את מחוללי האלרגיה, כאשר בדרך כלל ניתן לעשות זאת באמצעות בדיקה פשוט של הזלפת מספר חומרים על היד ובדיקת התגובה אליהם.

לא פעם, הטיפול יכול להסתכם בהרחקת ומניעת גורמי אלרגיה, ולשם כך ניתן להשתמש למשל במנטרלי אלרגנים שמקורם בחיות מחמד, בתוספי כביסה מנטרלי אלרגנים, במנטרלי אלרגנים לניגוב משטחים, בריסוס בדים בבית עם אוטם מנטרל אבק, וכדומה. כמובן שגם יש לדאוג להרחקה של גורם ברור, למשל אם הילד רגיש לפריחת דשא או צמח מסוים יש לגזום אותו, אם הילד רגיש ללטקס יש לוודא שאין מוצרי לטקס בסביבתו, אם הרגישות היא לללקטוז, לגלוטן וכדומה – יש לעבור למוצרים נטולים מרכיבים אלו. במקרים חמורים יותר יש להיעזר בתכשירים ייעודיים כגון אנטי היסטמינים.

למידע נוסף על אלרגיה בעור אצל ילדים ועל המוצרים שלנו, ולהתאמה של תהליך טיפולי אישי, הנכם מוזמנים לפנות אל אטופיק קום דרך האתר או בטלפון 04-6651333.

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם