אודות אטפיק דרמטיטיס

אטופיק קומ, הינו  מרכז מקצועי למחלות עור כרוניות. מתמחה בטיפול בגורמים המגרים מהסביבה. מעצים ומשלים את הטיפול הרפואי.
תומך ומעצים את כלל הגישות הטיפוליות רפואה מערבית, רפואה סינית, הומיאופתיה,נטורופתיה.
הבסיס הרפואי להתמחותינו:

  • הקווים מנחים הרפואיים להתמודדות עם אטופיק דרמטיט . ארגון ה EADV מגדיר לרופאים את הקווים המנחים לטיפול.
    ההנחיה הראשונה "הרחקת חום, זיעה וגורמים מגרים מהעור והסביבהhttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29676534

"גורמים מגרים מהסביבה" מה זה ?

החומרים השונים הבאים במגע עם העור וגורמים לגרוי העור ולהתפרצות. סבונים, בשמים, קרמים, ביגוד טקסטיל (הסיב והחימקלים הספוגים בו) ,צבעי שיער, מוצרי עור מעובדים ,אבק, קרדית האבק,אבקני צמחים,  עובש, חומרי ניקוי, חיות מחמד , נעליים ועוד….

שינויים חיצוניים בטמפרטורה ובלחות המשפיעים ישירות על העור.
זהו מרכז מקצועי ייחודי בתחום מנגיש ידע וטיפול בבעיות העור, כאשר המכנה המשותף לכולם הוא  הגורמים המגרים מהסביבה, המשפיעים על העור שלנו. אנו עוסקים בכל הקשור בחומרים ומוצרים אשר מקיפים את סביבת החיים הביתית ומשפיעים באופן ישיר על בריאות העור ואיכות החיים.

 פיתחנו פרוטוקול טיפולי הכולל , "זיהוי אישי של גורמים מגרים" ,  "פרוטוקול לזמן התפרצות" ו-  "פרוטוקול לשגרה".

חברה אחות SKIN T  הנה חברה טכנולוגית, עוסקת בפיתוח מוצרים יעודיים למתמודדים עם מחלות עור כרוניות בכל תחומי חיי היומיום. עם עליית המודעות לנושא וחיזוק התודעה והמשמעות  של עולם ירוק בריא ואקולוגי, מתמחה אטופיק באיסוף ידע, מידע ופתרונות חדשים .אנו בקיאים בתקנים הבינלאומיים הרלוונטים לתחום ובודקים את כלל שרשרת ההספקה בכל הקשור לגורמים מגרים (מחומר גלם ועד מוצר סופי).

מה אנחנו עושים בפועל?

המתודולוגיה שלנו פותחה על פי העיקרון של  "מהעור החוצה" . משתלבת בטיפול הרפואי ובמחזוריות ההתמודדות מתוך ידיעה שהמחלה היא כרונית . ההתמודדות  עם מחלת עור כרונית היא יומיומית כחלק משגרת החיים.

לאחר אבחנת המחלה ע"י רופא מומחה בלבד,  יבוצע תהליך אבחון "גורמים מגרים חיצוניים אישי" בעזרת שאלון ותבנה תוכנית טיפול אישית. מעצימה  ומשלימה לטיפול הרפואי.
שלשה עקרונות מנחים:

  • אבחון וברור גורמים מגרים אישי.
  • בנית פרוטוקול אישי לתקופת "שיקום" (בעת התקף) .
  • בנית פרוטוקול אישי לתקופת "שימור ומניעה".

השרותים שלנו

  1. הדרכה – שרותי רפואה מרחוק. שיחת הדרכה טלפונית, תהליך ברור אישי גורמים מגרים. הדרכה בבית המטופל.מרפאה פיזית.
  2. הנגשת ידע- סרטוני הדרכה באתר האינטרנט. מדריכי טיפול באתר האינטרנט. קבוצת פיסבוק סגורה "קהילה לומדת". שאלות ותשובות באתר האינטרנט.
  3. פתרונות ומוצרים- חנות אינטרנטית

מטפלים במחלות:
אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור) , סבוריאה, אורטיקריה, אקנה,  אלרגיות, עור רגיש, גרד כרוני , רגל סוכרתית, פטרת רגלים חריפה, מטופלים אונקולוגים הסובלים מגרד ודלקות עור, מתמודדים עם בעיות שינה, תופעות גיל המעבר אצל נשים וגברים Menopause Symptoms ועוד..

עיקר ההתמודדות של הסובלים ממחלת עור כרונית הנה אישית  ויומיומית, אין מענה אוניברסאלי, לכל אחד מתאים משהו אחר. הטיפול התרופתי אינו מרפא את המחלה אלה רק מטפל בסימפטומים.

על מנת שנתן את הטיפול המתאים אנחנו תמיד מתחילים מתהליך ברור אישי של גורמים מגרים, המאפשר לזהות את המוצרים המתאימים לבוא במגע עם העור ואת אלו המייצרים גירוי ומהם נימנע. נעשה זאת  בכל חומר/תכשיר הבא במגע עם העור, החל ממוצרי הרחצה והטואלטיקה, הביגוד, תכשירי הכביסה וניקיון והלאה במעגלים מתרחבים מסביב . מתוך הברור נייצר עבור כל אחד את הפרוטוקול האישי המתאים לעור שלו, שילווה אותו בזמני שיגרה וגם בזמני התפרצות.

אנחנו באטופיק קומ מסבירים ומדריכים על הגורמים המגרים מהסביבה והשפעתם על מחלות עור כרוניות. ובכך מאפשרים הבנה טובה יותר של מנגנון המחלה והתמודדות מיטבית .לאורך זמן, המתמידים והמקפידים יכולים מתוך הידע וההבנה להגיע  למצב של ניהול ושליטה במחלה, מה שמאפשר באמצעים פשוטים, בתוך הבית,בלי מהפכות ושינויים דרמטיים,פחות התרוצצות בין רופאים/מרפאים/מוצרים כאלו ואחרים,הפחתה בכמות ההתקפים וכפועל יוצא  ירידה בשימוש בתכשירים רפואיים כמו סטרואידים ואנטיביוטיקה. כל אלו גורמים לשיפור באיכות החיים, וחיסכון ניכר של משאבי זמן וכסף.

החזון שלנו

לבנות קהילה תומכת המרכזת את הידע המעשי והעדכני ביותר הקיים בתחום, תוך התחייבות למציאת והנגשת פתרונות שיביאו לשיפור איכות החיים של המתמודדים עם מחלות עור כרוניות ואלרגיות.

לפעול מתוך תחושת שליחות, מחויבות ויושרה תוך שימת דגש על מקצועיות, ידע וניסיון על מנת להנגיש לקהילה פתרונות ומוצרים במחירים סבירים. 

לפעול מתוך עבודת צוות ושותפות אמת עם חברי הקהילה תוך הצבת מטרות משותפות ושיתוף בידע בכדי להביא לתוצאות פורצות דרך.

* * * * *

התכנים והמידע באתר אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא.

 כל מידע רפואי המופיע באתר זה הינו אינפורמטיבי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי יעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול ו/או תחליף לטיפול.

** איננו עוסקים באבחון רפואי, איננו ממליצים המלצות רפואיות / תרופתיות **

צרו קשר

מיקום

הורים-מספרים-אטופיק-דמרמטיטיס

סרטוני המלצה

מדיה חברתית

כמי שסובלת מבעיות עור כרוניות מזה 40 שנה, סוף סוף חדלתי לדאוג שמגיע עונות מעבר... תודות לדובי מאטופיק קומ וכמובן המוצרים האיכותיים, אני כבר ללא אדמומיות פריחות עונתיות. כל כך פשוט להקל להיפטר מתופעות כרוניות בעור על ידי שימוש יומיומי במוצרים.לא רק לילדים! לא רק ב"התקף"!
Laurie Neuman
Laurie Neuman
2019-07-25T05:17:19+0000
ממליץ על המוצרים ועל חוות דעת המקצועית של החברהתודה רבה 🙏🏽
Eyal Lavie
Eyal Lavie
2018-10-15T19:20:17+0000
ברצוני להמליץ בחום על הליווי המקצועי של אירית, והמוכנות להשקיע זמנה היקר ידע בנו.תודה רבה
מאיה כהן
מאיה כהן
2018-09-27T13:45:36+0000
כל שנה משתניםוכל שנה לומדים.כל שנה מתבגריםוהולכים וגדלים.יש שנים שנמאסות,ויש שנים מבוקשות.ונקווה שאת השנה הזולעולם לא תשכחושהכל בה יהיהיפה כל-כך.שתהייה זו שנה
דניאל לוי
דניאל לוי
2018-09-09T16:49:54+0000
בעקבות התפרצות של אטופיק בידיים וברגליים רכשתי כפפות וגרביים רפואיות והמצב משתפר מיום ליום. אירית תמכה על בסיס יומיומי!! תודה רבה
Tal Kolker Cohen
Tal Kolker Cohen
2018-08-21T19:45:23+0000
ממליצה בחום!! אנשים מדהימים!יש שיפור מאוד משמעותי אחרי השימוש במוצרים.
Chava Lerner
Chava Lerner
2018-08-21T07:50:08+0000
אירית ודובי אנשים מקסימים, עוזרים ומלווים את ההתמודדות הלא פשוטה עם האטופיק. מומלצים בחום
Lilach Peer Strugo
Lilach Peer Strugo
2018-08-21T07:43:20+0000
יש לי תינוק בן חמישה חודשים מגיל חודשיים בערך, הגעתי לד״ר אביקם הראל וקיבלנו משחה ומרשם לבגד תחבושת של טופיק קום, מיד התקשרתי לדובי שיסביר לי קצת על המוצרים ...והופתעתי לגלות אדם מיוחד שכל כך קשוב לבעיה שלי, עם המון סבלנות הוא דואג להסביר לי בדיוק מה זה אטופיק דרמטיטיס ואת דרכי ההתמודדות שאני כהורה יכולה לתת לילד שלי. מאז אני עם דובי בטלפון כמעט על בסיס יומי לשאלות והתייעצויות בעניין הבן שלי, מרגיע לדעת שיש מישהו שיכול להסביר, להדריך ולכוון אותך וללא שום תמורה רק כי באמת אכפת לו!!! חשוב לי לציין שכל מה שאני כותבת זה לא יחסי ציבור לאף אחד פה, פשוט אני כל כך מופתעת מרמת השירות וההבנה והאכפתיות של טופיק קום שהייתי חייבת לשתף!
סיגלית שריזלי
סיגלית שריזלי
2018-02-19T15:41:00+0000
ממליצה בחום ובאהבה..לתינוק שלי בן 3 חודשים התחיל אסטמה של העור עד מצב של גירודים ודם בכל העור עד כדי שהיה מתעורר בלילות מגירודים..עברנו אין ספור רופאי עור שנתנו משחות וקרמים וכלום פשוט כלום לא עזר..עד שהגענו לרופא עור אביקם הראל ולאופטיק קום שבזכות המוצרים(אוברול לילה ותוסף כביסה) וההדרכות וההסבר של אהוד קיבלנו תינוק חדש בלי זכר לכל הגירודים והדם כמו שאומרים עור של תינוק בלי לקום בלילה בגלל הגירודים..ממש הצילו לנו את התינוק �
אושרת אלחרר
אושרת אלחרר
2018-02-07T09:16:35+0000
אני יודע שמאחורי אטופיק יש איש נפלא אמין ישר ובעל טוהר מידות. זה לא מקרי שביסוד העשייה שלו יש רצון עז לעזור לאנשים .
Shay Dahari
Shay Dahari
2018-01-08T12:49:53+0000
דובי המקסים זמין לכל שאלה ועניין, מקצועי ואדיב...המוצרים נהדרים ואנחנו משתמשים בהם באורח קבע ...מומלץ בחום
Einat Gilady
Einat Gilady
2017-10-25T17:32:36+0000
ממליצה בחום, שירות אדיב, מיקצועי ובעיקר איכפתי וזמין. עד כדי כך שהבן שלי (האטופיק בן ה - 3) זוכר את דובי ושאל עליו כשהגענו לד"ר אביקם. המוצרים והידע של דובי עוזרים לי ולילדיי להתמודד עם האטופיק. יותר ממומלץ.
Brurya Ariel
Brurya Ariel
2017-10-25T09:26:54+0000
מאז שהכרנו אותכם החיים שלנו השתנו והשתפרו משמעותית!!!המוצרים באיכות הכי טובה שיש!!!!דובי ואירית אתם מדהימים כל הזמן מנדבים מידע בלי לדרוש לכל בחזרה ותמיד נכונים לעזור!!!!תודה רבה רבה!!���ממליצה בחום!!!!
Liora Naim
Liora Naim
2017-10-25T08:06:20+0000
מעבר למוצרים, דובי נתן לי מידע ששום רופא עור משום מה לא סיפר, דברים קטנים כמו באיזה סוג של כפפות להשתמש ובאיזה סוג של שמן, זה עזר לי מאוד.
Gregory Gringauz
Gregory Gringauz
2017-10-25T06:52:16+0000