איך נדע אם בתכשיר שרכשנו יש סטרואידים?

איך אנחנו יכולים לדעת אם בקרם יש סטרואידים?
סטרואידים הינם חומר פעיל וככזה, הוא מוגדר ע"י הרפואה כתרופה – חומר כימי או ביולוגי פעיל, בודד או כחלק מתערובת של חומרים, המשמש לטיפול, ריפוי, מניעה של מחלות.

תכשיר שמכיל סטרואידים הוא תכשיר רפואי– הוא נימכר אך ורק במרשם רופא ואך ורק בבית מרקחת !!!! הוא מסומן כתרופה ותמצאו את החומרים הפעילים ברשימת הרכיבים שהוא מכיל.
אם  לקחתם תכשיר לחות/משחה באופן חופשי מהמדף בחנויות הפארם, אצל הספק באינטרנט מהארץ או בחו"ל- זה אינו תכשיר רפואי ולכן הוא אינו מכיל סטרואידים!!!

תכשיר לחות(בקרם או במשחה) – זהו כל תכשיר שרכשתם ללא מרשם רופא. כל תפקידו להעשיר את העור בלחות ולמנוע יובש והוא אינו מכיל סטרואידים!יעילותו היא לטיפול במניעת יובש והגנה על העור. במצבים של שימור ומניעה. הוא אינו יעיל להתפרצות שמשמעותה דלקת . משתמשים בו במקביל לטיפול בתכשיר סטרואידי במהלך התקף ובשימוש בקרם לחות בלבד, לא נוכל לעצור את ההתקף.

קיימים תכשירי "ביניים" שנקראים תכשירים טיפוליים אלו קרמים או משחות שמייחסים להם איכויות טיפוליות. רוכשים אותם בחנות או בבית המרקחת, ללא מרשם רופא !!
תכשירים כאלו מכילים אבץ (זינק אוקסיד) שהוא חומר אנטיבקטריאלי, וטובים לשימוש בתחילת התפרצות, או כחלק מתהליך מניעה ושימור.

סטרואידים רק בתכשיר שקניתם עם מרשם רופא בבית מרקחת.
כל תכשיר אחר- הוא בלי סטרואידים.

                                                 

  • 04-6651333
  • 04-6651333


לשאול שאלה


לערכת פרוטוקול בסיסית לחץ כאן

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

הנה בא האביב איך זה משפיע על העור שלנו

הנה בא אביב: איך זה משפיע על העור שלנו?

תקופת האביב מביאה עימה פריחה ומזג אוויר נעים, אבל גם לא מעט תופעות פחות רצויות כמו עליה בלחות, עקיצות ואלרגיות. המעבר לאביב קשה אפילו יותר למי שסובל מאטופיק דרמטיטיס. לכן אספנו בעבורכם מספר עצות זהב להתמודדות עם האביב בעזרתן תוכלו לעבור את התקופה הזו בשלום.

לקריאת הכתבה >