במה מומלץ להשתמש כדי להרגיע ולהקל על עור מגורה

אטופיק דרמטיטיס- היא מחלת עור כרונית דלקתית הבאה לידי ביטוי בגרד טורדני, עור מגורה, אדמומי ,יבש ומחוספס. המחלה נפוצה במיוחד אצל תינוקות וילדים,כ-20% מהילדים ובכ-10% אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת .
מומחים רבים בתחום מוצאים כי קיים קשר בין שכיחות המחלה לאורח החיים המערבי המאפיין את חיינו שמשמעותו אוכל מתועש, גורמים סביבתיים כמו זיהום אויר, מתח ולחץ. כל אלו הינם זרזים להופעת המחלה.


. נמצא כי בקרב אוכלוסיות שלא מהעולם המערבי, המחלה כמעט ואינה קיימת אולם כשאנשים מאזורים אלו עוברים לחיות באזורים אורבנים ומסגלים אורחות חיים מודרניים, הם מפתחים תחלואה וסימפטומים בהתאם.,גם כיום אין הסבר אחד להופעת המחלה כיום אין תרופה אחת, ברורה וידועה לאטופיק דרמטיטיס .
. ניתן למצוא וקיים מגוון רחב מאוד תכשירים וקרמים למריחה, אבל אין פתרון של ממש.
הסובלים מעור רגיש יודעים עד כמה מדובר במטרד שיכול לגרד, להציק או לשרוף, ובתקופות מסוימות יכול לא רק להפריע אסטטית, אלא גם להשפיע על כל איכות החיים.
אז איך ניתן להקל?
לבעלי עור רגיש כדאי להשתמש במוצרים נטולי בושם על מנת למנוע רגישויות, וכן להימנע מתכשירים שמכילים פרבנים – חומרים משמרים שאמנם משמידים חיידקים ומונעים ריקבון אך גם נמצאו כקשורים בגירויים ורגישות בעור וכן באלרגיות. לצד המוצרים שכדאי להימנע מהם, יש רכיבים שעשויים להיטיב עם בעלי עור רגיש. יש חומרים ותכשירים טבעיים , המוכרים כיעילים ומומלצים לשימוש למי שסובל מעור רגיש ומאטופיק דרמטיטיס.
אוריאה – חומר שמחדיר לחות לעור
אלנטואין – חומר שמסייע בחידוש הרקמות ובריפוי מהיר של העור
חומצה סליצילית- בריכוז נמוך, שגם היא מזרזת התחדשות של תאי עור ותורמת לריפוי בעיות עור כמו יובש .
שמן קוקוס- שמן שמאוד נפוץ בשימוש במטבחים צמחונים וטבעונים. הוא מרווה את העור בחומצות שומן שנמצאו כיעילות למזהמים כמו פטריות בקטריות וחיידקים.
השימוש בו הוא פשוט וכולל מריחה מספר פעמים ביום בהתאם למצב העור.

. שיבולת שועל- מרגיעה את העור ומעשירה אותו בלחות יעילה מאוד לעור בגלל המינרלים שמכילה כמו אבץ, מגנזיום, גופרית וצורן. מינרלים שנמצאו כיעילים מאוד לעור. משרים כוס של שיבולת שועל במים, ואת הנוזל מספיגים בעדינות על העור. ניתן להוסיף למי האמבטיה, מה שיכול להביא להקלה משמעותית בגרד.

דבש- דבש תכונות מחטאות ואנטי בקטריאליות. מזרז תהליך החלמה ע"י מריחה על העור לחצי שעה ואח"כ שטיפה של העור. חשוב!!! לא למרוח על פצע פתוח.
איכות הדבש היא ה"סוד" –נדרש דבש טבעי שלא עבר תהליך של חימום או עיבוד תעשייתי בכל צורה שהיא.
שמנים צמחיים- לעיתים קרובות מומלצים לטיפול בבעיות עור ואטופיק משום שהם מזינים , מחדירים לעור חומרי הזנה ולחות ומחזירים לו חיוניות וברק.

אין שמן אחד ויחיד שמומלץ . כדאי לבדוק ולקבוע דעה על בסיס ניסיון אישי.
מה עוד שעור אטופי מאופיין ברגישות יתר לחומרים ואין אחידות בין כולם.
בשל רגישות זו, מומלץ תמיד לנסות כל תכשיר חדש על אזור קטן ונסתר בגוף על מנת לבדוק את תגובת העור.

חשוב לדעת: המוצרים לא מרפאים את המחלה אלא רק מקלים על התסמינים

שתפו פוסט:

שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לכתבות נוספות:

גירודים בגוף עקב סרטן

גרד אצל חולי סרטן במשך טיפולי הסרטן, ייתכן ותבחינו בשינויים בעור. שינויים אלו תלויים בסוג הטיפול שאתם מקבלים ובמינון.  כמה מהשינויים הנפוצים במהלך טיפולי הקרנות

לקריאת הכתבה >

השאר/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם